Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

36-latek usłyszał zarzuty nieumyślnego podpalenia zabytkowej plebanii w Działdowie i próbę kradzieży


Twierdzi, że nie chciał podpalić starej plebanii w Działdowie. Policja przesłuchała 36-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie zabytkowego obiektu.

Jak mówi oficer prasowy działdowskiej policji Justyna Nowicka podczas przesłuchania mężczyzna oświadczył, że

zanim został zatrzymany w kotłowni nowej plebanii przebywał w budynku starej plebanii. Miał zapalić tam papierowa i wyrzucić niedopałek. 36-latek usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania pożaru i usiłowania kradzieży rzeczy znajdujących się na terenie nowej plebanii.

Pożar wybuchł 44 minuty po północy z poniedziałku na wtorek. Na miejsce natychmiast dotarli strażacy i policjanci. Akcja gaśnicza trwała do rana. Spłonął dach i wnętrze XIX-wiecznego budynku przy ulicy Nidzickiej w Działdowie. Plebania mieści się przy kościele św. Wojciecha.

Zarówno za nieumyślne spowodowanie pożaru, jak i za próbę kradzieży grozi do 5 lat więzienia. Ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Film: moje-dzialdowo.pl
Autor: A.Socha
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podpalenie, Działdowo
Pożar w zabytkowej plebanii w Działdowie. Podpalacz zabarykadował się w piwnicy

Do rana strażacy gasili zabytkowy budynek starej plebanii z XIX wieku przy ulicy Nidzickiej w Działdowie. Podpalacz uzbrojony w nóż ukrył się na nowej plebanii przy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV