Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

40 lat temu zaczęła tworzyć nowoczesny system pomocy społecznej. Anna Szyszka została nagrodzona za całokształt pracy

Fot. UM Elbląg

Była wojewoda Anna Szyszka została nagrodzona z okazji Dnia Pracownika Socjalnego przez prezydenta Elbląga za całokształt działalności społecznej i na rzecz osób niepełnosprawnych.

Od 20 lat jest prezesem Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej. Od lat 80. do czasu likwidacji województwa elbląskiego była dyrektorem Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej, potem zajmowała się kreowaniem polityki społecznej w Urzędzie Wojewódzkim. Była też prze dwie kadencje miejską radną.

Anna Szyszka jest jedną z tych osób, które niemal 40 lat temu zaczęły tworzyć nowoczesny system pomocy społecznej w Polsce. Jest ceniona w środowisku, mimo sukcesów bardzo skromna. – Jestem zaskoczona i szczęśliwa – powiedziała po odebraniu nagrody.

Pomysły mam, tylko z realizacją zatrzymałam się na moment. Po dzisiejszym dniu ruszę dalej.

Anna Szyszka była wielokrotnie nagradzana, m.in. została odznaczona 10 lat temu przez  prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Fot. UM Elbląg

Fot. UM Elbląg

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nagroda, Witold Wróblewski, Anna Szyszka
Od lat inwestują w sport i rekreację. Pasłęk po raz kolejny zdobył tytuł „Sportowej Gminy”

Wyróżnienie przyznano podczas jubileuszowej Gali Klubu Sportowa Polska. Wydarzenie to było okazją do podsumowania osiągnięć dwóch dekad, budowa bazy sportowo-rekreacyjnej w Polsce a także uhonorowania najaktywniejszych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV