Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

400 osób na garnuszku Funduszu

Z danych Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, który płaci pensje pracownikom zakładów znajdujących się w stanie upadłości, wynika, że coraz więcej firm z Warmii i Mazur popada w tarapaty finansowe.

Od początku roku do końca września Fundusz musiał wypłacić – za warmińsko-mazurskich pracodawców – prawie 2,5 miliona złotych. To więcej, niż w całym roku 2012.

– Co gorsza, ilość wypłat może jeszcze wzrosnąć – uważa Dariusz Łubkowski, kierownik warmińsko-mazurskiego biura Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych:

00:00 / 00:00

W tym roku Fundusz wypłacił pensje ponad 400 pracownikom 16 firm z regionu Warmii i Mazur. Fundusz nie płaci wszystkich zaległych pensji. Wypłaty są możliwe jedynie przez 3 miesiące, a maksymalna wysokość takiej wypłaty – niezależnie od tego, kto ile zarabiał – to 3 tysiące 700 złotych brutto. (apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, pansje, wynagrodzenia
Elbląscy radni pokłócili się o 150 tysięcy złotych

W Elblągu, kluby miejskich radnych PO, SLD i Komitetu Wyborców Witolda Wróblewskiego zaprotestowały przeciwko odbieraniu opozycji prawa do kontrolowania miejskich wydatków. Chodzi o uchwałę, która miała...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV