Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

LOTTO Triathlon Energy Lidzbark Welski

Biegi dla dzieci nad Małym Jeziorkiem, cross kajaki na plaży i wreszcie zawody triathlonowe z udziałem mistrza świata. Już 30 czerwca – 1 lipca 2018 r. w Lidzbarku Welskim odbędzie się LOTTO Triathlon Energy.

Podczas LOTTO Triathlon Energy w Lidzbarku, zawodnicy będą rywalizować na trzech dystansach: 1/8 Ironman, 1/4 tego dystansu i popularnej “połówce”, czyli 1/2 Ironman. Startujący mają do przepłynięcia odpowiednio 475, 950 i 1900 metrów, do przejechania na rowerze 22,5 oraz 45 i 90 kilometrów, a całą rywalizację kończą biegiem 5,25 km, 10,5 km i 21,1 km. Rywalizacja odbywa się indywidualnie oraz w sztafetach. Pierwsi do wody wejdą triathloniści, którzy będą walczyć na najdłuższym dystansie. Start o godz. 9. Następnie o 11 zawodnicy dystansu 1/4 IM i w samo południe najkrótszy dystans.

W zawodach weźmie udział mistrz świata 2017- Marcin Konieczny, który podczas LOTTO Triathlon Energy wystąpi w kilku rolach. Zawodnika, konferansjera i prelegenta.  Na zawodach pojawi się także inne znane nazwisko – Maciej Chmura, mistrz Polski na pełnym dystansie Ironman w Poznaniu.

Wzorem lat ubiegłych w miasteczku zawodów będzie można liczyć na degustację domowych specjałów z Koła Gospodyń z Bryńska i Nowego Dworu. Tradycyjnie stanowisko edukacyjne przygotowuje Nadleśnictwo Lidzbark, które od początku wspiera organizatorów, nie tylko zabezpieczając razem ze strażakami trasy, ale właśnie organizując stanowiska edukacyjne.

Nie tylko w niedzielę będzie się działo w Lidzbarku. Emocje czekają na wszystkich już w sobotę, 30 czerwca podczas  trzeciej edycji cross kajaków. To zabawa charytatywna dla mieszkańców, zawodników i turystów na plaży miejskiej w Lidzbarku. Uczestnicy zmierzą się z plenerowymi stacjami crossfitowymi, będą mieli też do  pokonania dystans w kajaku na jeziorze Lidzbarskim.

(ask)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Drobni przedsiębiorcy zapłacą niższe składki. Rząd przyjął projekt tzw. małego ZUS-u

Rząd przyjął we wtorek projekt dotyczący tzw. małego ZUS-u dla przedsiębiorców osiągających niewielkie przychody - poinformował we wtorek podczas konferencji po posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV