Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Producent filmu „Smoleńsk” Maciej Pawlicki: Politycy nie powinni się wtrącać do ustalania przyczyn katastrofy smoleńskiej

Dowody potwierdzające ostatecznie przyczynę katastrofy smoleńskiej są tym czego potrzebujemy jako naród – powiedział w Porannych pytaniach  Maciej Pawlicki, współscenarzysta i producent filmu „Smoleńsk”.

Pawlicki dodał, że politycy nie powinni się wtrącać do ustalania przyczyn katastrofy smoleńskiej, dopóki ostatecznej przyczyny nie podadzą badający sprawę naukowcy.

Naród bardzo chce mieć te dowody, bo potrzebuje tego. Sądzę, że jest to kluczowe dla tożsamości polskiego narodu, abyśmy nie porzucili tej woli i chęci, żeby wiedzieć co stało się z prezydentem i połową politycznej elity narodu. Jeśli o nich zapomnimy, niech Bóg zapomni o nas.

Politycy nie powinni się wtrącać do ustalania przyczyn katastrofy smoleńskiej dopóki ostatecznej przyczyny nie podadzą badający sprawę naukowcy przekonywał  w Radiu Olsztyn Maciej Pawlicki. Efekt pracy naukowców z branży katastrof lotniczych będzie zdaniem Pawlickiego niepodważalnym raportem ustalającym ostatecznie przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem.

Politycy w ogóle nie powinni się do tego wtrącać i spokojnie czekać dopóki nie sprawdzą tego naukowcy. Natomiast naukowcy powinni zostać zatrudnieni najlepsi. I to się na szczęście dziele. Wreszcie po latach został zatrudniony zespół, a właściwie kilka międzynarodowych zespołów najlepszych w tej branży zespołów.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Maciejem Pawlicki

9 lat temu, w sobotę 10 kwietnia 2010 roku, prezydencki samolot Tu – 154 rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób – w tym  prezydent Lech Kaczyński z małżonką oraz ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Samolotem leciała delegacja na uroczystości w Katyniu: posłowie, senatorowie, wojskowi i duchowni.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Radio Olsztyn, mikrofon
Wyjątkowy Dzień Radia na naszej antenie. Może odwiedzimy właśnie Ciebie?

Słuchacie nas codziennie, może warto poznać się lepiej? Z okazji Dnia Radia nasz program, możemy poprowadzić z Twojego domu lub pracy. Wystarczy, że zaprosisz nas do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV