Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

5 milionów na remont szpitala w Olecku. Wiemy, na co zostanie przeznaczona dotacja

Fot. www.fotolia.com

Szpital w Olecku dostanie dofinansowanie na przebudowę i modernizację placówki. Powstanie  kompleks poradni specjalistycznych i pracowni diagnostycznych.

Olecka „Olmedica” spółka zarządzająca szpitalem, podpisała już umowę na dofinansowanie. W planach są prace remontowo-budowlane najniższego piętra, gdzie powstaną  specjalistyczne i pracownie diagnostyczne, obecnie rozlokowane na różnych kondygnacjach. W zwolnionych pomieszczeniach znajdą się nowe gabinety lekarzy POZ, powiększy się też  izba przyjęć.

Zostaną wymienione wyeksploatowany sprzęt i aparatura medyczna. „Olmedica” planuje kupić m.in.: nowe aparaty do znieczuleń, lampy i stoły operacyjne, aparat RTG do zdjęć śródoperacyjnych, czy  łóżka do sali intensywnego nadzoru pooperacyjnego na oddział chirurgiczny.

Wartość projektu to 5 mln zł, wkład własny szpitala wyniesie ponad 1 mln 100 tysięcy zł. Realizacja projektu potrwa dwa lata.

Redakcja:B.Gajlewska za ZM

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, OLecko, modernizacja, sprzęt medyczny, dotacja
Rusza modernizacja linii kolejowej z Ełku do Szczytna. Do września będzie kursować komunikacja zastępcza

Dzięki inwestycji pokonanie tej trasy zajmie pasażerom prawie dwukrotnie mniej czasu niż obecnie. Podróż będzie trwała około 1,5 godziny. - To bardzo duża inwestycja – mówi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV