Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

500 plus dla niepełnosprawnych w Warmińsko-Mazurskiem. Ponad 9 tysięcy osób korzysta z rządowego świadczenia

Już 9322 osoby w województwie warmińsko-mazurskim otrzymują świadczenie dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Uzyskanie prawa do świadczenia uzupełniającego uzależnione jest od łącznego spełnienia kilku warunków. Świadczenie przeznaczone jest wyłącznie osobom, które ukończyły 18 lat i są niezdolne do samodzielnej egzystencji, a niezdolność ta jest udokumentowana orzeczeniem lekarza orzecznika. Kwota emerytury, renty lub świadczeń finansowanych ze środków publicznych, jakie ma osoba wnioskująca o dodatek, nie może łącznie przekroczyć 1600 złotych.

O wypłatę świadczenia mogą ubiegać się także osoby, które ukończyły 75 lat. Osoby te otrzymują co miesiąc z ZUS dodatek pielęgnacyjny. Maksymalna wysokość świadczenia wynosi 500 zł netto.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, niepełnosprawni, ZUS, niezdolni do samodzielnej egzystencji
Nie liczy się dobro zwierząt, ale zysk. Dziennikarze Śliskiej sprawy sprawdzili sytuację w schronisku dla zwierząt pod Mrągowem

Nie liczy się dobro zwierząt, ale zysk - alarmują wolontariuszki, które opiekowały się czworonogami w schronisku dla zwierząt pod Mrągowem. Jest to prywatne schronisko, które działa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV