Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie porzucaj psa!

Co roku zwłaszcza w okresie letnim w warmińsko-mazurskich lasach odławiane są dziesiątki porzuconych psów. Zwierzęta trafiają do schronisk, które od lat są przepełnione.

Wolontariusze skupieni wokół takich miejsc odwiedzają niemal wszystkie pikniki i festyny, podczas których promują adopcje bezpańskich zwierząt.

Organizują też różne akcje, które mają uświadomić społeczeństwu ogrom problemu. Zbierają karmę, koce i materiały z których można zbić budy.

Kilka dni temu zaskoczyła się kampania „Czy ktoś wie co siedzi w psie”, a już wystartowała kolejna ” Nie porzucaj” – mówi Klaudia Danielska – wolontariuszka w schronisku dla zwierząt w Szczytnie:

00:00 / 00:00

W schronisku w Szczytnie aktualnie przebywa 290 psów i 60 kotów. Ze statystyk wynika, że w schroniskach w całym kraju na dom czeka ponad 100 tysięcy psów. 70 procent z nich, nigdy go nie znajdzie. (grab/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pies, schronisko
Niepokonany przewodnik z Olsztyna

Funkcjonariusz olsztyńskiej Izby Celnej i jego pies Szirkan wygrali polsko-rosyjskie zawody psich przewodników Służby Celnej. Grzegorz Mucha pracuje w Wydziale Zwalczania Przestępczości. Pies Szirkan jest wyszkolony...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV