Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

6 mieszkańców Lidzbarka odpowie za wyłudzanie kredytów

6 mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego odpowie za wyłudzanie kredytów

Aktem oskarżenia zakończyła się ponad półroczna praca funkcjonariuszy zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją komendy policji w Lidzbarku Warmińskim.  Śledztwo dotyczyło sześciu mieszkańców Lidzbarka.

Trzy kobiety i trzech mężczyzn, w wieku od 26 do 50 lat, oskarżono o wyłudzenie kredytów przy pomocy podrabianych pieczątek i zaświadczeń o zatrudnieniu. Wszyscy oskarżeni przyznają się do winy, część z nich poddała się dobrowolnej karze. Na trop oszustwa wpadli funkcjonariusze operacyjni lidzbarskiej komendy. Policjanci ustalili, że na przełomie marca i kwietnia 29-letnia kobieta podrobiła pieczątki dwóch firm z siedzibą w Lidzbarku Warmińskim i Olsztynie. Fałszując dokumenty o zatrudnieniu i wysokości wynagrodzenia wyłudziła kredyty w instytucjach bankowych i finansowych na terenie powiatu.

29-letnia mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego do przestępstwa namówiła kolejne osoby, którym poświadczała nieprawdę w wystawianych dokumentach niezbędnych do uzyskania kredytu. Za swoje „usługi” kobieta pobierała dodatkowe prowizje.

Zatrzymano sześć osób podejrzanych o wyłudzenia kredytów bankowych m.in. na sprzęt elektroniczny, komputerowy i agd na łączną kwotę ponad 120 tysięcy złotych. Policja zabezpieczyła podrobione pieczątki, sfałszowane dokumenty, komputery i gotowe do uzyskania kolejnych kredytów druki zaświadczeń. Mieszkańcom powiatu lidzbarskiego śledczy przedstawili łącznie 14 zarzutów oszustwa i fałszowania dokumentów.

 

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lidzbark Warmiński, kredyt
Morsy zachęcały do oddawania szpiku

Na plaży miejskiej nad jeziorem Wielochowskim koło Lidzbarka Warmińskiego odbył się festyn sportowy połączony z akcją propagowania oddawania szpiku. Konkurencje sportowe rozpoczął bieg na 5 kilometrów,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV