Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

60-letni grzybiarz zaginął w lesie przy granicy z Rosją. Osłabiony mężczyzna nie był w stanie wrócić do auta

Fot. W-MOSG

Mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie wybrał się na grzyby i zabłądził. Dzięki straży granicznej szczęśliwie wrócił do domu.

60-latek pojechał na grzyby do pobliskiego lasu samochodem. Podczas zbierania zgubił się, i ponad dwie godziny błądził po lesie, nie mogąc znaleźć drogi powrotnej do auta.

Kiedy zauważył, że bateria w telefonie jest na wyczerpaniu, zadzwonił pod numer alarmowy 112. Policjanci powiadomili funkcjonariuszy z placówki granicznej w Górowie Iławeckim, którzy natychmiast ruszyli na poszukiwania. Patrol odnalazł pozostawionego opla, następnie kierując się po śladach wgłąb lasu, usłyszał nawoływanie mężczyzny i dotarł do niego.

Okazało się, że nie tylko zła orientacja w terenie, ale również stan zdrowia i utrata sił nie pozwoliły 60-latkowi na samodzielny powrót do samochodu. Z pomocą funkcjonariuszy straży granicznej mężczyzna bezpiecznie dotarł do domu.

Grzybiarze co raz częściej wybierają się do przygranicznych lasów. Straż graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa.

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Redakcja; B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, pomoc, Górowo Iławeckie, zaginięcie, grzyby, grzybobranie, osłabienie
Na internetowym profilu kobiety, pod którą się podszyła, oferowała usługi seksualne i sprzedaż dzieci. Oszustka usłyszała wyrok

Sąd Rejonowy w Bartoszycach uznał winę Katarzyny S. oskarżonej o podszywanie się pod inną osobę w internecie i umieszczenie nieprawdziwych informacji o pokrzywdzonej. Kobieta usłyszała wyrok...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV