Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

60 procent nastolatków w Unii Europejskiej uczy się co najmniej dwóch języków obcych. Zobacz jak jest w Polsce.

Prawie 60 procent nastolatków ze szkół ponadpodstawowych w Unii Europejskiej uczy się co najmniej dwóch języków obcych. Z danych opublikowanych przez Eurostat wynika, że polscy uczniowie są w czołówce.

Ponad 10 milionów uczniów europejskich szkół ponadpodstawowych stara się opanować co najmniej dwa języki obce. Uczą się ich niemal wszyscy nastolatkowie w Luksemburgu, który zajmuje pierwsze miejsce. Na kolejnych są Finlandia, Włochy, Estonia i Rumunia. Na szóstym miejscu uplasowała się Polska, gdzie – jak wynika z danych Eurostatu – na naukę co najmniej dwóch obcych języków decyduje się 94 procent uczniów. Na przeciwległym biegunie są nastolatkowie z Węgier i Austrii – liczba tych, którzy uczą się co najmniej dwóch języków obcych nie przekracza tam 10 procent.

Najbardziej popularnym językiem obcym nauczanym w szkołach ponadpodstawowych w Unii jest angielski, następnie francuski i niemiecki. W polskich szkołach pierwszym wyborem także jest angielski, ale drugim językiem obcym wybieranym przez uczniów jest niemiecki.

(bcs/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w język, UE, Unia, nauka, europa
Samorządy mają coraz mniej czasu na przyjęcie uchwał reformujących system edukacji

Prawie połowa warmińsko-mazurskich gmin nie przyjęła jeszcze uchwał reformujących system edukacji. Samorządy mają coraz mniej czasu na ich przyjęcie. Proces reformowania oświaty jest dwustopniowy. Gmina czy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV