Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

72 osoby zakażone koronawirusem na Warmii i Mazurach. 54 chorych jest hospitalizowanych

Fot. DWOT

Na Warmii i Mazurach zakażenie koronawirusem potwierdzono w sumie u 72 osób. Dwie z nich wyzdrowiały – podały w piątek służby wojewody.

W związku z COVID-19 w regionie hospitalizowane są 54 osoby.

W raporcie dziennym opublikowanym popołudniu przez warmińsko-mazurski urząd wojewódzki poinformowano również, że w kwarantannie pozostaje 4909 osób, a nadzorem epidemiologicznym objęto 1749 mieszkańców. Dotąd w regionie wykonano 3497 testów.

W województwie zachorowały 72 osoby. Dwie z nich wyzdrowiały. Dziś przed południem rzecznik wojewody informował o 5 nowych przypadkach, które dotyczą osób z powiatu iławskiego. Są one w dobrym stanie i pozostają w izolacji w domu.

Najwięcej zachorowań na Warmii i Mazurach

22 potwierdzone przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wykryto w powiecie nowomiejskim. Kolejne pod tym względem są: Elbląg – 14 zachorowań, Olsztyn i powiat iławski – po 7, powiat olsztyński – 5, powiaty elbląski i braniewski – po 4, powiaty olecki, ostródzki i piski – po 2 oraz powiaty szczycieński, kętrzyński i giżycki – po 1 zachorowaniu.

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia i Mazury, chorzy, koronawirus
W kraju zmarło 6 kolejnych chorych na COVID-19. Liczba ofiar wzrosła do 65. Są nowe zakażenia

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 117 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, nie ma wśród nich mieszkańców Warmii i Mazur. Zmarło kolejnych 6 osób. Zmarłe osoby to 75-letni mężczyzna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV