Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

75. Rajd Polski rundą Mistrzostw Europy

Rajd Polski w Mikołajkach. Fot. Łukasz Węglewski

Światowa Rada Sportów Motorowych FIA zatwierdziła kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy w sezonie 2018. Wśród ośmiu rajdów znalazł się również 75. Rajd Polski, który jako siódma, przedostatnia runda mistrzostw Starego Kontynentu zostanie rozegrany w dniach 21 – 23 września, z bazą w Mikołajkach.

Rajd będzie także rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018. Polski klasyk to obok Rajdu Monte Carlo najstarszy wśród światowych rajdów (pierwsza edycja w 1921 roku), który w rozgrywanych od 1953 roku Mistrzostwach Europy zadebiutował w sezonie 1960.

Przyszłoroczny 75. Rajd Polski będzie rundą Mistrzostw Europy FIA po raz pięćdziesiąty! Rajd Polski organizowany był w Krakowie, Zakopanem, Wrocławiu, Kłodzku i Polanicy Zdroju.

Od roku 2005 miejscem rywalizacji są szutrowe odcinki specjalne w okolicach Mikołajek na Pojezierzu Mazurskim. Przy planowaniu trasy 75. Rajdu Polski organizatorzy z Polskiego Związku Motorowego korzystają z najlepszych odcinków z ubiegłych lat, w tym również tych, które zdobyły uznanie zawodników i zespołów startujących w polskiej rundzie mistrzostw świata.

75. Rajd Polski skorzysta także z wyjątkowej, rozbudowanej w ostatnich latach infrastruktury sportowej, w tym między innymi toru Mikołajki Arena oraz przestronnego parku serwisowego o betonowej nawierzchni przy Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

Zmieniony zostanie format rajdu, co wynika z regulaminów dotyczących Rajdowych Mistrzostw Europy FIA. Impreza będzie miała bardziej kompaktowy charakter, z całkowitą długością odcinków specjalnych od 200 do 230 kilometrów.

Rywalizacja rozpocznie się w piątkowy wieczór (21.09.2018) po odcinkach treningowym i kwalifikacyjnym, a zakończy w niedzielne popołudnie (23.09.2018).

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy FIA 2018 22-24 marca: Azores Airlines Rallye (Portugalia, szutrowy) ERC Junior03-05 maja: Rally Islas Canarias (Hiszpania, asfaltowy) ERC Junior01-03 czerwca: Acropolis Rally (Grecja, szutrowy)15-17 czerwca: Cyprus Rally (Cypr, szutrowy)20-22 lipca: Rally di Roma Capitale (Włochy, asfaltowy) ERC Junior24-26 sierpnia: Barum Czech Rally Zlín (Czechy, asfaltowy) ERC Junior21-23 września: Rajd Polski (Polska, szutrowy) ERC Junior12-14 października: Rally Liepāja (Łotwa, szutrowy) ERC Junior

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
W Działdowie wręczono stypendia burmistrza za wybitne osiągnięcia w nauce

W Działdowie wręczono stypendia burmistrza za wybitne osiągnięcia w nauce. Konkurencja była bardzo duża. Burmistrz Grzegorz Mrowiński przypomniał sukcesy młodych działdowian:  Uczniowie  szkół podstawowych i gimnazjalnych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV