Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

8 uczniów z WiM stypendystami ministra edukacji narodowej

Minister Anna Zalewska wręczyła stypendia najlepszym uczniom. Fot. MEN

Ponad 50 uczniów i absolwentów odebrało z rąk minister Anny Zalewskiej stypendia za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2015-16.

Najmłodszym stypendystą minister edukacji jest 9-letni Jan Marcinkowski z Olsztyna – geniusz matematyczny i szachista. Janek jest uczniem czwartej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny. Stypendium odebrał także jego 2 lata starszy kolega – Michał Kozłowski z klasy szóstej. Michał i Janek są drużynowymi mistrzami województwa warmińsko-mazurskiego w szachach szkół podstawowych. Stypendia minister edukacji za wybitne osiągnięcia odebrało w sumie 8 uczniów z Warmii i Mazur – są to gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

W kancelarii Prezesa Rady Ministrów Warszawie stypendia osobiście wręczyła  minister Anna Zalewska.

Gratuluję wam tego, że potraficie realizować swoje pasje. Pragnę podziękować waszym rodzicom i nauczycielom, że każdego dnia wspierają wasze pasje i pomagają otwierać każde drzwi. To wy będziecie decydować o przyszłości naszego kraju (…) Dziecko zdolne to marzenie każdego rodzica i nauczyciela, ale każdy rodzic, nauczyciel i dziecko wie, że życie zdolnego nie jest takie proste. Oprócz pasji, ambicji są też emocje i codzienne problemy, bo czasami trudno znaleźć przyjaciół i zrozumienie dla swoich emocji i swojego zaangażowania.

Minister edukacji zaznaczyła, że polski system edukacji jest teoretycznie przygotowany na dziecko zdolne. Działania na rzecz ucznia zdolnego realizowane są m.in. za pośrednictwem olimpiad, konkursów, stypendiów, przez możliwość indywidualnego toku nauki oraz wsparcie uczelni. W ocenie szefowej MEN nie są to jednak rozwiązania wystarczające.

Minister Anna Zalewska wręczyła stypendia najlepszym uczniom. Fot. MEN

Minister Anna Zalewska wręczyła stypendia najlepszym uczniom. Fot. MEN

Minister Anna Zalewska wręczyła stypendia najlepszym uczniom. Fot. MEN

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, nauka, edukacja, stypendium, szkoła podstawowa, minister edukacji, podstawówka, najzdolniejsi, Anna Zalewska, zdolni, Jan Marcinkowski
Kurator rozwiewał wątpliwości opozycji ws. reformy oświaty

Niepotrzebny pośpiech przy wprowadzaniu reformy oraz koszty, które uderzą w samorządy - to zdaniem elbląskich polityków PO zagrożenia związane z reformą szkolnictwa. Zarzuty odpiera kuratorium oświaty...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV