Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej ma nowego dowódcę

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. A. Podbielska

Pułkownik Dariusz Kosowski został nowym dowódcą 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.  Zastąpił na stanowisku pułkownika Jacka Ostrowskiego, który dowodzi teraz 20. Bartoszycką Brygadą Zmechanizowaną.

Oficjalne przekazanie obowiązków odbyło się na placu apelowym braniewskich pancerniaków w asyście dowódcy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, generała Marka Sokołowskiego.
Pożegnanie dowódcy z żołnierzami to ważna uroczystość  i okazja do podsumowań. – Dowódca nigdy nie działa sam, może odnosić sukcesy wyłącznie dzięki poświęceniu swoich żołnierzy i podwładnych.Dziękuję za wzorowe wypełnianie obowiązków – mówił do swoich byłych podkomendnych pułkownik  Ostrowski.

Nowy dowódca, pułkownik Dariusz Kosowski, ma 53 lata. Służył wcześnie w wielu jednostkach, także w Elblągu. W Braniewie jest trzeci raz – teraz jako dowódca. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu i Akademii Obrony Narodowej. Uczestniczył trzykrotnie w misjach w Iraku, Kosowie i Afganistanie.
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Olimpia Elbląg chce zapunktować

Po dwóch porażkach na własnym obiekcie żółto-biało-niebiescy będą chcieli w końcu zapunktować. Olimpia Elbląg w sobotę zmierzy się w Pruszkowie z miejscowym Zniczem. Spadkowicz z I...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV