Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

A frankowicze płacą i płaczą…

Tomasz Pitura, szef olsztyńskiego Stowarzyszenia „Pro Futuris” zrzeszającego osoby pokrzywdzone przez system finansowy. Fot. M. Sochacki

Frankowicze rozczarowani brakiem pomocy. Wczoraj szef Komisji Nadzoru Finansowego zwrócił się do prezesa Narodowego Banku Polskiego o zwołanie Komitetu Stabilności Finansowej, który miałby zająć się wypracowaniem propozycji pomocy osobom zadłużonym w obcych walutach.

Wcześniej KNF negatywnie oceniła prezydencki projekt ustawy przewalutowującej kredyty, teraz proponuje natomiast powrót do wcześniejszego pomysłu zakładającego przewalutowanie i podzielenie kosztów tej operacji między banki i klientów.

To jednak wciąż wstępna propozycja. Tomasz Pitura ze stowarzyszenia Pro Futuris, skupiającego osoby zadłużone, jest rozczarowany brakiem bardziej konkretnych działań.

00:00 / 00:00

Projekt ustawy przewalutowującej kredyty we frankach mają natomiast posłowie ruchu Kukiz 15. Zebrali pod nim 17 poselskich podpisów, ale jeszcze nie składają go do laski marszałkowskiej.

Poseł Andrzej Maciejewski z klubu Kukiz15, fot. A. Socha

Poseł Kukiz 15 Andrzej Maciejewski przyznaje, że w samym klubie nie ma jednomyślności.

00:00 / 00:00

Kredyty we frankach szwajcarskich ma w Polsce około 600 tysięcy osób.

Posłuchaj na ten temat felietonu dźwiękowego przygotowanego przez Andrzeja Piedziewicza:

00:00 / 00:00

(ap/os)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Predator jeszcze posiedzi

Grzegorz M. pseudonim Predator nie wyjdzie na wolność za kaucją. Miała ona wynosić 300 tys. złotych, ale zażalenie złożyła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Sąd się do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV