Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Absolwentki pielęgniarstwa odebrały dyplomy ukończenia studiów. „Bez wątpienia wszystkie znajdą pracę”

Fot. D. Grzymska

Lekarze, pielęgniarki, położne, czy ratownicy medyczni – to jedni z najbardziej poszukiwanych pracowników na Warmii i Mazurach. Stąd kilka lat temu powstał pomysł, by uruchomić na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie studia medyczne.

Właśnie dziś w Collegium Medicum odbyła się już po raz drugi uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom. Świeżo upieczone pielęgniarki na brak propozycji pracy narzekać nie mogą. Wiktoria Włodarczyk ukończyła ratownictwo medyczne i w tym zawodzie pracuje, a dodatkowo podjęła studia pielęgniarskie. Z kolei Aneta Bystrek studiująca pielęgniarstwo na stopniu magisterskim oraz jej koleżanki z roku pracują w olsztyńskich szpitalach.

To, że placówki w całym województwie czekają z otwartymi ramionami na pielęgniarki, ratowników medycznych czy dietetyków potwierdza profesor Anna Doboszyńska, dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu UWM. Jak mówi, średnia wieku obecnych pielęgniarek to ponad 50 lat, dlatego szpitale zabiegają o przyszły personel już na uczelni. Kolejna bolączka, z którą muszą borykać się dyrektorzy szpitali to brak wykwalifikowanej kadry na porodówkach.

00:00 / 00:00

Już za 2 lata pierwsze dyplomy odbiorą także położne, które rozpoczęły studia na Wydziale Nauki o Zdrowiu UWM.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pielęgniarstwo, pielegniarki, dyplom, Wydział Nauk o Zdrowiu, absolwent, anna doboszyńska, Aneta Bystrek
Na rzucenie palenia nigdy nie jest za późno! Nawet jeden wypalony papieros może uzależnić

Na całym świecie jest ponad miliard palaczy. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do 2025 liczba ta ma wzrosnąć do 1,6 miliarda. Dziennie wypalają oni ponad...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV