Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Absurd goni absurd. Musimy jeździć dookoła”. Mieszkańcy i przedsiębiorcy z Dywit mają drogowy problem

Fot. Aleksandra Skrago

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamknęła i przekopała zjazd, który łączył nowe osiedle w Dywitach i Gminną Strefę Przedsiębiorczości z drogą krajową nr 51.

Mieszkańcy i przedsiębiorcy nie są odcięci od świata, bo mogą dojechać do drogi krajowej, ale dookoła, przez sąsiednie Różnowo i Dywity aż do niebezpiecznego skrzyżowania przy Urzędzie Gminy Dywity. Korzystają przy tym z nowej drogi, którą gmina wybudowała za ponad 3 miliony złotych, ale która teraz jest ślepą uliczką.

To była najkrótsza trasa, z której korzystały firmy z Gminnej Strefy Przedsiębiorczości i mieszkańcy osiedla Royal. Po tym jak GDDKiA uznała, że zjazd jest nielegalny – i był udostępniony tylko tymczasowo – połączenie z krajówką zostało rozkopane, postawione są słupki, a wszyscy użytkownicy nowej gminnej drogi muszą jechać na około.

Wójt gminy spotkał się w tej sprawie z dyrektorem GDDKiA w Olsztynie. Wjazd nie zostanie otwarty, ale GDDKiA zadeklarowała, że na bieżąco będą uzgadniane nowe plany, które ma przygotowywać teraz gmina. Te prace mogą doprowadzić do budowy nowego skrzyżowania.

Dodajmy, że w Gminnej Strefie Przedsiębiorczości działa ponad 20 firm, a w nowym osiedlu mieszka około stu osób.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dywity, droga
Nowa droga w powiecie nowomiejskim. Inwestycję zrealizowano dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych

Kierowcy w powiecie nowomiejskim pojadą od dzisiaj nowym odcinkiem drogi Tereszewo – Nielbark. Odcinek liczy 4 kilometry 600 metrów, został poszerzony do 6 metrów, zrobiono też...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV