Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Absurdalnie wysokie rachunki za prąd

Rachunek wystawiony przez Energa. Fot. Andrzej Piedziewicz

Zamiast standardowych 200 złotych ma zapłacić za prąd… ponad 86 tysięcy. Absurdalnie wysoki rachunek za energię elektryczną otrzymała pani Joanna z Olsztyna.

Według faktury wystawionej przez firmę Energa, w ciągu trzech miesięcy zużyła prąd za ponad 86 tysięcy złotych. Jak mówi, początkowo nie mogła uwierzyć w to, co widzi na fakturze.

00:00 / 00:00

Przypadek pani Joanna to przypadek skrajny – ale nie jedyny. Skarg na zawyżone rachunki, składanych przez klientów Energi, było tak dużo, że Urząd Regulacji Energetyki wszczął w tej sprawie kontrolę. Sprawdzamy tę firmę, ale też pozostałych dostawców prądu – informuje Agnieszka Głośniewska, rzeczniczka URE.

00:00 / 00:00

Wyniki kontroli prowadzone przez Urząd Regulacji Energetyki mają być znane za kilka tygodni. A firma Energa, którą reporter Radia Olsztyn zapytał o absurdalnie wysoki rachunek za prąd, obiecała „przyjrzeć się sprawie”.

Sprawą zainteresował się Andrzej Piedziewicz – posłuchaj

(apiedz/as/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Do Ostródy zawita piłka ręczna

Na mapie warmińsko-mazurskiej piłki ręcznej pojawił się nowy klub. Od tego sezonu będzie występował w III lidze. OKPR Orkan Ostróda, bo o nim mowa, dopiero zgłosił...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV