Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ABW zatrzymało mężczyzn podejrzanych o terroryzm

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Fot. tvp.info

Cztery osoby zatrzymane przez ABW – dwie z nich mogły szykować zamach terrorystyczny. Miały materiały wybuchowe oraz broń palną.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi olsztyńska Prokuratura Okręgowa. Mieszkający pod Olsztynem Wojciech K. oraz mieszkający w innej części kraju Krzysztof G. usłyszeli prokuratorskie zarzuty posiadania niebezpiecznych materiałów, mających posłużyć działaniom w celu spowodowania poważnego zagrożenia dla ustroju Rzeczypospolitej Polskiej. Prokuratura nie zdradza, co dokładnie planowali, zasłaniając się tajemnicą państwową. Informuje jedynie, że obaj zostali tymczasowo aresztowani.

– U Wojciecha K. znaleziono ponad 5 kilogramów materiałów wybuchowych oraz środki chemiczne do ich produkcji – informuje prokurator Zbigniew Czerwiński, rzecznik olsztyńskiej prokuratury okręgowej.

00:00 / 00:00

– Natomiast Krzysztof G. miał w domu broń i amunicję, w tym broń z celownikiem optycznym oraz dwa karabiny maszynowe – mówi prokurator Zbigniew Czerwiński.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Fot. Ł. Węglewski

Nie wiadomo, jak ścisły był związek pomiędzy wszystkimi czterema zatrzymanymi. Wiadomo, że wszyscy mężczyźni kontaktowali się ze sobą. Prokurator Zbigniew Czerwiński przyznaje, że na razie nie można powiedzieć, że planowali jakieś wspólne działania.

Dwaj pozostali z czterech zatrzymanych mieli w domach amunicję z okresu drugiej wojny światowej. Oni usłyszeli jedynie zarzut posiadania niebezpiecznych materiałów, śledczy nie postawili im zarzutów związanych z terroryzmem, w ich przypadku nie zastosowano też tymczasowego aresztowania.

Olsztyńska prokuratura nie zdradza szczegółów tłumacząc, że śledztwo wciąż trwa.

 

(apie/bsc)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, broń, abw, zatrzymanie, terroryzm, materiały wybuchowe
Z wojskowych manewrów Anakonda prosto do Ełku

Mieszkańcy Ełku mogli podziwiać sprzęt wojskowy i wyposażenie pododdziałów piechoty zmotoryzowanej. Na plac Sapera przyjechali żołnierze biorący udział w ćwiczeniach Anakonda 2016. Sprzęt wzbudzał duże zainteresowanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV