Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aby zatrzymać młodych Mikołajki budują bloki na kredyt

Miasto zaciągnie kredyt na budowę bloków

W Mikołajkach powstaną dwa bloki dla osób, których nie stać na zaciągnięcie komercyjnego kredytu w banku.

Jeden taki blok jest już zasiedlony. Władze Mikołajek zdecydowały się na zbudowanie dwóch bloków dla swoich mieszkańców ze względu na ogromne zainteresowanie tym projektem.

– W sumie powstanie 48 mieszkań i na wszystkie mamy chętnych – powiedziała sekretarz gminy Joanna Wróbel i dodała, że właśnie trwają prace projektowe związane z budową tych domów.

Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski. Fot. M. Porycki

Dwa bloki staną na gminnej działce, a miasto zaciągnie bankowy kredyt na budowę. Będą go spłacali najemcy mieszkań. Do tego także mieszkańcy będą opłacać czynsz i wszelkie media. W zależności od wielkości mieszkania i tego, czy najemcy mieszkań wpłacili wkład własny, wszystkie miesięczne opłaty będą wahały się od 500 do 1000 złotych. Po spłaceniu rat za budowę bloku, mieszkania przejdą na własność tych, którzy spłacali kredyt.

Kryterium dochodowe, jakie przyjęła gmina dla potencjalnych najemców zakłada, że po opłaceniu wszelkich opłat za mieszkanie, rodzinie powinno zostać po 500 złotych na osobę na miesiąc. Mikołajki są jedynym samorządem na Warmii i Mazurach, który prowadzi tego rodzaju politykę zatrzymywania u siebie młodych ludzi.

(PAP/wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kredyt, mikołajki
Coraz mniej studentów zaciąga kredyty

Pomimo, że cztery polskie banki proponują żakom pożyczki bez marży i z niskim oprocentowaniem, studenci coraz rzadziej decydują się na kredyty. Często studentom nikt nie podpowiada...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV