Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Adam Bodnar: obecny kryzys to nie tylko spór polityczny

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Fot. M. Sochacki

Na Warmii i Mazurach gości Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Przed południem Adam Bodnar spotkał się w Olsztynie z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Wieczorem podobne spotkanie odbędzie w Iławie.

– Negatywna opinia Komisji Europejskiej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego nie powinna dziwić – uważa Rzecznik Praw Obywatelskich. Komentując w rozmowie z Radiem Olsztyn sprawę wycieku opini, jaka ma zostać zaprezentowana w poniedziałek przez Komisję Europejską, Adam Bodnar przypomniał, że pokrywa się ona ze zdaniem Komisji Weneckiej.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji Polskiego Radia, w dokumencie Komisji Europejskiej napisano, że praworządność jest zagrożona, a bez niej nie ma możliwości przestrzegania praw podstawowych i demokratycznych standardów. Jeśli Komisja nie otrzyma planu rozwiązania kryzysu konstytucyjnego to opinia ta zostanie opublikowana w poniedziałek.

Posłuchaj rozmowy Mirosława Sochackiego z Adamem Bodnarem

 

 

(msoch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rzecznik Praw Obywatelskich
Rejestracja na spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

O łamaniu praw człowieka i problemach organizacji pozarządowych będzie można porozmawiać jutro w Iławie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Adam Bodnar przyjeżdża na zaproszenie Ośrodka Psychoedukacji, Profilaktyki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV