Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Adam Boros nie jest już trenerem Olimpii Elbląg. „Chodzi tylko i wyłącznie o dobro klubu”

Adam Boros. Fot. Andrzej Minkiewicz

Adam Boros odchodzi z Olimpii Elbląg. Szkoleniowiec po porażce z Rozwojem Katowice pożegnał się z piłkarzami i podziękował im za współpracę.

Swoją decyzję ogłosił najpierw zawodnikom, dopiero później poinformował władze klubu. Zarząd porozumiał się ze szkoleniowcem. W poniedziałek Olimpia rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt, który obowiązywał do końca czerwca 2019 roku.

Decyzja, którą podjąłem zakłada tylko i wyłącznie dobro klubu. Mamy świadomość, że gra zespołu wygląda coraz lepiej. Matematyka jest jednak nieubłagana. Mamy po prostu za mało punktów. Rozmawiałem po ostatnim meczu z zawodnikami. Nie mam do nich żalu odnośnie zaangażowania. Jako trener mam świadomość, że jestem rozliczany z wyników. Zawodnicy najprawdopodobniej potrzebują nowego impulsu

-wyjaśniał Adam Boros.

00:00 / 00:00

Szkoleniowiec pracował w Olimpii Elbląg od 2013 roku. Klub szuka jego następcy. Obecnie zarząd prowadzi rozmowy z kilkoma kandydatami, ale nazwisk nie zdradza. Trener Olimpii, zgodnie z przepisami Polskiego Związku Piłki Nożnej, musi mieć licencję trenerską UEFA Pro. W meczu pucharowym ze Śląskiem Wrocław zespół prawdopodobnie poprowadzi dotychczasowy drugi trener Tomasz Wiercioch.

 

Autor: J. Żukowski
Redakcja: A. Dybcio

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w II liga, Olimpia Elbląg
Klęska elbląskiej Olimpii w Grudziądzu

Trzeciej porażki z rzędu doznali piłkarze Olimpii. Elblążanie nie mieli nic do powiedzenia w starciu ze swoją imienniczką z Grudziądza i przegrali aż 0:3. Początek nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV