Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aeroklub Mazury wytoczył kolejny proces lotnisku w Szymanach. Wyrok poznamy na początku przyszłego roku

Zakończył się kolejny proces wytoczony lotnisku w Szymanach przez Aeroklub Mazury. Wyrok poznamy na początku przyszłego roku.

Aeroklub Mazury chce bezpłatnie otrzymać od lotniska w Szymanach budynek. Twierdzi, że prowadziłby tam modelarnię i działalność szkoleniową. Kilka lat temu taki budynek dostał, ale wynajął go firmie budowlanej, a potem został z niego wyrzucony. Poszedł do sądu. Sprawa ostatecznie zakończyła się ugodą, a lotnisko obiecało aeroklubowi inny obiekt.

Do przekazania budynku ostatecznie jednak nie doszło – władze lotniska twierdzą, że dopiero po podpisaniu ugody dowiedziały się, iż nie mogą przekazywać nieruchomości innym podmiotom. Dlatego Aeroklub wytoczył lotnisku kolejny proces. Sąd rejonowy w Olsztynie zakończył go na jednej rozprawie. Wyrok poznamy 2 stycznia.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Fot. A. Piedziewicz

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wyrok, proces, lotnisko w Szymanach
Przyleciał z Londynu i wylądował w areszcie. Mężczyzna poszukiwany listem gończym złapany na lotnisku

Na lotniczym przejściu granicznym Mazury w Szymanach, wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej poszukiwany listem gończym obywatel Polski. Mężczyzna na stałe mieszkający w Wielkiej Brytanii przyleciał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV