Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Agnieszka Kołodyńska jako dyrektor MOK-u w Olsztynie nie mobbingowała podwładnych. Sprawa została umorzona

Agnieszka Kołodyńska – była dyrektor olsztyńskiego MOK-u. Fot. Marcin Kierul, UM Olsztyn

Agnieszka Kołodyńska pełniąc funkcję dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie nie mobbingowała podwładnych.

Po zapoznaniu się z dokumentacją zabezpieczoną w ośrodku i przesłuchaniu pracowników prokuratura rejonowa Olsztyn Południe, która prowadziła postępowanie zdecydowała się umorzyć sprawę.

Postanowienie o tym, że zachowanie byłej dyrektor MOK-u nie wykazało znamion przestępstwa nie jest prawomocne, pokrzywdzeni mogą jeszcze złożyć zażalenie w tej sprawie do sądu.

Decyzję prokuratury skomentowała Agnieszka Kołodyńska.

Potwierdziło się to, że nie mam sobie nic do zarzucenia i rzetelnie wykonywałam  pracę zgodnie z aplikacją konkursową i kierunkami rozwoju kultury w mieście, jakie zaproponowałam osobom, które wybierały dyrektora, ale także pracownikom, których od początku informowałam jakie zmiany nas czekają i jaka ciężka praca jest przed nami

– mówi Agnieszka Kołodyńska.

Agnieszka Kołodyńska została odwołana ze stanowiska w maju tego roku. Wpływ na taką decyzję miała przeprowadzona w ośrodku kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. Inspektorzy ustalili, że kierująca MOK-iem dopuściła się szeregu nieprawidłowości. Chodziło m.in. o niewłaściwą organizację pracy i nieprawidłowe relacje międzyludzkie dyrektorki z pracownikami.

Sprawę wyjaśniała też powołana przez prezydenta Olsztyna specjalna komisja, która miała zbadać stawiane przez pracowników zarzuty wobec dyrektorki.

Autorka: K.Grabowska
redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Olsztyńskie obchody 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego

Dokładnie 150 lat temu urodził się Józef Piłsudski. W Olsztynie obchody rocznicy odbyły się przed tablicą poświęconą Marszałkowi oraz w Urzędzie Wojewódzkim. O Józefie Piłsudskim dyskutowali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV