Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Elżbiety, Marka, Pauli
EUR: 4.2802 CHF: 3.7056
USD: 3.6922 GBP: 4.8998
Logowanie
 

Agnieszka Kołodyńska odwołana z funkcji dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie

Agnieszka Kołodyńska, fot. A.Socha

Tak zdecydował prezydent miasta Piotr Grzymowicz. Tym samym zakończyła się uruchomiona przez niego miesięczna procedura i dzisiaj ukazało się odpowiednie zarządzenie.

Informacje z prośbą o opinie w tej sprawie zostały skierowane do ministerstwa kultury, związków zawodowych w MOK-u i kilkunastu organizacji pozarządowych zajmujących się kulturą w mieście.

To efekt doniesień o mobbingu, jakiego miała się dopuścić Agnieszka Kołodyńska. Na początku roku tą sprawą zajęła się też Państwowa Inspekcja Pracy, która przeprowadziła w ośrodku kontrolę. Z prawie 40 przepytanych pracowników na niewłaściwe zachowania dyrekcji poskarżyło się kilkunastu. Inspektorzy o wynikach kontroli powiadomili prokuraturę. Śledztwo zostało wszczęte 13 kwietnia.

Agnieszka Kołodyńska od początku odpierała zarzuty i zapewniała, że nie stosuje mobbingu. W jej obronie wypowiedziało się wielu przedstawicieli lokalnego środowiska artystycznego. Pod petycją podpisało się ponad 640 osób, w tym kilkunastu pracowników MOK-u.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn Patryk Pulikowski z olsztyńskiego ratusza, w ciągu trzech miesięcy ma być ogłoszony konkurs, który wyłoni nowego szefa Miejskiego Ośrodka Kultury. Do tego czasu obowiązki dyrektora będzie pełnił Bogdan Kacprzak.
A.Piedziewicz/K.Grabowska/asocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piotr Grzymowicz, mobbing, mok, Agnieszka Kołodyńska, uwaga
Napadał z bronią i kradł auta w Ełku. Zatrzymała go szwedzka policja

Szwedzka policja zatrzymała Polaka poszukiwanego międzynarodowym listem gończym. Mężczyznę ścigano za serię napadów z bronią i kradzieże samochodów w Ełku w 2015 roku, a także za...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV