Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Agnieszka Smoczyńska: film „Fuga” na Festival de Cannes 2018

fot. Ł.Adamski

Gościem jest Agnieszka Smoczyńska, która na tegorocznym Festival de Cannes  prezentuje swój najnowszy film „Fuga”.  Jej poprzedni film „Córki dancingu” święci wciąż triumfy w USA i Japonii. Rozmawiamy min. o gatunkowym eklektyzmie jej kina, sukcesie na prestiżowym Sundance Film Festival, kobiecej rewolucji w polskim kinie, planach na przyszłość.

Agnieszka Smoczyńska. Reżyserka i scenarzystka. Wszechstronnie wykształcona. Podczas studiów nakręciła dwie etiudy – „Kapelusz” oraz „3 love”, które zostały bardzo dobrze przyjęte i zdobyły kilkanaście nagród w Polsce i za granicą. W 2007 roku, wspólnie z Robertem Bolesto, zaadaptowała opowiadanie Olgi Tokarczuk, na podstawie którego  powstał film krótkometrażowy „Aria Diva”. On także okazał się sukcesem: zdobył nagrody na wielu festiwalach, m.in. w Krakowie i Nowym Jorku. W 2015 roku zrealizowała film „Córki dancingu”.

W  programie „Okno na kulturę” Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się goście ze świata kultury i mediów.

Posłuchaj audycji Okno na Kulturę

Redakcja: GKasjaniuk

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo staną przed szansą zdobycia europejskiego Pucharu ETTU

W pierwszym meczu, działdowianie wygrali na wyjeździe z francuskim Chartres 3:1. Piątkowy rewanż nie będzie jednak formalnością - ostrzega trener Dekorglassu Piotr Kołaciński. Twardo stąpamy po...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV