Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Akademia Czystych Rąk, czyli jak nauczyć dzieci higieny

 

Fot. na licencji CC0

83 szkoły podstawowe z województwa warmińsko-mazurskiego wzięły udział w tegorocznej edycji programu edukacyjnego Akademia Czystych Rąk.

Najwięcej szkół, bo aż 250, zgłosiło się z województwa śląskiego, na podium – jeżeli chodzi o liczbę zgłoszonych placówek – znalazły się też województwa: mazowieckie 221 szkół oraz wielkopolskie 132 szkoły.

Akademia Czystych Rąk Carex to program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest propagowanie wśród najmłodszych odpowiednich nawyków związanych z higieną rąk, a także przekazanie im podstawowej wiedzy na temat profilaktyki zdrowia.

Placówki, które zgłosiły się do programu, otrzymały bezpłatnie zestawy mydeł antybakteryjnych oraz materiały edukacyjne dostosowane poziomem trudności dla dzieci z klas 1-3 oraz 4-6. Te powstały w oparciu o opinie i sugestie nauczycieli, którzy brali udział w poprzednich edycjach programu.

Do IV edycji Akademii Czystych Rąk zgłoszono w sumie ponad 1600 szkół podstawowych, a w lekcjach wzięło udział łącznie około 50 tysięcy dzieci. (grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, zdrowie, edukacja, higiena
Barbara Kudrycka: nie chcę aby wykształceni Polacy pracowali na zmywaku

Chcę ponownie kandydować do Parlamentu Europejskiego, bo wiele rzeczy mogłabym zrealizować - mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Barbara Kudrycka posłanka PO z Podlasia, była minister...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV