DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Akademicy wracają z Zawiercia bez punktów. Aluron lepszy od Indykpolu

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn przegrali na wyjeździe z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie 1:3 w drugiej kolejce siatkarskiej PlusLigi.

Pierwsza partia od początku przebiegała pod dyktando gospodarzy. Podopieczni Marka Lebedewa wygrali 25:16, a ich zwycięstwo ani na moment nie było zagrożone. Drugi set miał zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg. Dzięki świetnej grze w końcówce partii to Akademicy triumfowali na przewagi 26:24 i wyrównali stan rywalizacji.

Aluron podrażniony przegranym setem z animuszem rozpoczął trzecią odsłonę meczu. Indykpol nie był w stanie przeciwstawić się dobrej grze przeciwnika, ulegając 21:25. Podobnie wyglądała gra w czwartej partii, i gdy wydawało się, że gospodarze spokojnie dograją seta, wtedy nastąpiło przebudzenie olsztynian. Akademicy pod koniec odrobili część strat, zbliżając się na jeden punkt. To jednak nie wystarczyło na dobrze dysponowanych zawiercian, którzy wygrali 25:23, a całe spotkanie 3:1.

– Przegraliśmy przez własne błędy, a przeciwnik miał dobrą zagrywkę – tak siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn podsumowują przegrane spotkanie z Aluronem Virtu CMC. Kapitan Indyków, Paweł Woicki widzi jednak pozytywy.

00:00 / 00:00

Posłuchaj jak ten mecz ocenia drugi trener olsztyńskiej drużyny Marcin Mierzejewski.

MVP meczu wybrano przyjmującego Aluronu, Alexandre Ferreirę.

Redakcja: A.Dybcio/B.Świerkowska-Chromy

Więcej w PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn
Zwycięstwo na początek! Akademicy pokonali Czarnych 3:2

Po niezwykle zaciętej grze siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali przed własną publicznością Czarnych Radom 3:2 w 1. kolejce PlusLigi. Debiut trenera Paolo Montagnaniego zatem - okazały....