Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Akt oskarżenia wobec maszynisty

Fot. Łukasz Węglewski

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ skierowała do Sądu Rejonowego w Olsztynie akt oskarżenia wobec Edwarda S., który latem omal nie spowodował zderzenia pociągów na trasie Olsztyn-Gutkowo.

Śledczy postawili maszyniście zarzut spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Według nich, mężczyzna rozmawiał przez telefon i zignorował znaki nakazujące zatrzymanie pociągu, przez co mogło dojść do tragedii.

20 sierpnia niewiele zabrakło, by na przejeździe drogowym w Gutkowie zderzyły się pociągi relacji Katowice-Gdynia i Elbląg-Olsztyn. Skład jadący ze Śląska miał mieć tam przerwę techniczną. Maszynista tego pociągu, Edward Z., zlekceważył zamknięty semafor i czerwone światło. Wjechał na rozjazd i znalazł się na torze, po którym w tym samym czasie jechał pociąg osobowy z Elbląga do Olsztyna.

Na szczęście maszynistom udało się wyhamować. Do zderzenia składów brakowało zaledwie stu metrów.

Edward Z. przyznał się do winy. Grozi mu do 8 lat więzienia. (karp/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociąg, prokurator
Zarzuty dla kierowcy, który śmiertelnie potrącił studentkę

Kierowca, który śmiertelnie potrącił 21-letnią studentkę na ulicy Warszawskiej w Olsztynie usłyszał prokuratorskie zarzuty. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Do wypadku doszło 17 listopada...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV