Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Akt oskarżenia wobec właściciela baru z kebabem w Ełku. Algierczyk odpowie za udział w bójce i nieudzielenie pomocy

Bar z kebabem w Ełku po śmierci 21-letniego mężczyzny. Fot. K. Grabowska

Prokuratura skierowała do sądu w Ełku akt oskarżenia wobec właściciela tamtejszego baru z kebabem. Przed barem w noc sylwestrową doszło do zabójstwa 21-letniego mężczyzny. Oskarżony, Algierczyk z pochodzenia, odpowie za udział w bójce i nieudzielenie pomocy.

Wcześniej w sprawie tego oskarżonego, który przyznał się do tak postawionych zarzutów, do sądu trafił wniosek o orzeczenie kary bez przeprowadzania rozprawy. We wniosku była mowa o roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, dozorze policyjnym i 5 tys. zł zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych – rodziny zmarłego.

W połowie września Sąd Rejonowy w Ełku zdecydował jednak, że dojdzie do procesu – na proponowaną karę nie zgodzili się bowiem bliscy zmarłego, chcą zdecydowanie surowszej.

Prokuratura  przygotowała więc w tej sprawie akt oskarżenia i przesłała go do sądu w Ełku. Jak powiedziała  prokurator Anna Wierzchowska, zarzuty wobec oskarżonego (Algierczyka z pochodzenia, który ma podwójne, algiersko-polskie obywatelstwo)  nie zmieniły się. Sąd czeka jeszcze na przesłanie przez prokuraturę tłumaczenia aktu oskarżenia na język arabski.

Sprawa dotyczy głośnych wydarzeń z nocy sylwestrowej,  gdy młody mężczyzna uciekł  z baru z dwiema butelkami  napojów. W pościg za 21-letnim Danielem ruszył kucharz   Tunezyjczyk  oraz właściciel, z pochodzenia Algierczyk. Gdy dogonili mężczyznę, doszło do szarpaniny.

Początkowo prokuratura przyjmowała, że Tunezyjczyk zadał ciosy nożem, które okazały się śmiertelne, Algierczyk zaś szarpał się z nim i go przytrzymywał. Obu  postawiono zarzut współudziału w zabójstwie.

Ostatecznie pod koniec maja  właścicielowi baru prokuratura zmieniła zarzuty na łagodniejsze: udziału w bójce i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu. Uchylono mu też  areszt, z zamianą na poręczenie i zabezpieczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Po śmierci 21-latka w Ełku wybuchły zamieszki. W tłumie mieszkańców, którzy zebrali się na ulicy przed barem, by wyrazić sprzeciw, były osoby pijane i agresywne. Rzucano petardami, butelkami i kamieniami w stronę policjantów i radiowozów, wybijano szyby w witrynie lokalu.

W związku z tymi wydarzeniami policja zatrzymała ponad 30 osób. Większość podejrzanych już dobrowolnie poddała się karze.

 

Autor: Robert Fiłończuk/PAP
Redakcja: ASocha

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, algierczyk, kebab
Jest wyrok w sprawie uczestników noworocznych zamieszek w Ełku

Kary więzienia i odroczenie procesu. Przed Sądem Rejonowym w Ełku zapadł wyrok w sprawie uczestników zamieszek, do których doszło w Nowy Rok. Zamieszki wybuchły w Ełku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV