Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aktor „Dywizjonu 303” składa muzyczny hołd polskim lotnikom

Aleksander Wróbel na planie filmowym „Dywizjon 303”

Aleksander Wróbel zagrał w „Dywizjonie 303”, polskiej superprodukcji, która niebawem trafi do kin.  Fascynację lataniem przeniósł na grunt muzyczny. Właśnie wydał swój debiutancki singiel „Skrzydła”, dedykowany polskim lotnikom.

Rok 2018 łączy się z trzema ważnymi jubileuszami: 100-leciem polskiego i brytyjskiego lotnictwa, a także obchodami 100-lecia Niepodległości Polski. Utwór „Skrzydła” wpisuje się po części w każdą z tych rocznic. Aktor chce uczcić nie tylko pilotów „Dywizjonu 303”. Składa hołd wszystkim pilotom – zarówno tym z czasu wojny, jak i tym, którzy obecnie królują w przestworzach.

Klip ilustrujący piosenkę jest już dostępny na platformach internetowych.

Teledysk nagrywany w Warszawie i Londynie zawiera także ujęcia z filmu „Na zawsze Pilot Dywizjonu 303”- historii Aleksandra Herbsta, który jest już w pokazywany w Wielkiej Brytanii, a wkrótce będzie także w Polsce

– mówi reżyser teledysku Sławomir Ciok.

Singiel zwiastuje całą płytę, która ma ukazać się w tym roku. Prawdopodobnie nie byłoby „Skrzydeł”, gdyby nie udział aktora w filmie „Dywizjon 303”. Wróbel wcielił się w kapitana Jana Daszewskiego, który wsławił się walcząc w „Bitwie o Anglię”. Daszewski wraz z Janem Zumbachem, Mirosławem Fericiem i Witold „Tolem” Łokuciewskim tworzyli słynną „czwórkę muszkieterów”. Zginął 4 kwietnia 1942 r. Jego samolot został zestrzelony nad kanałem La Manche.

Wróbel ma 27 lat. Studiował w Warszawskiej Szkole Filmowej. Muzyczne szlify zdobył w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Śpiewa, gra na pianinie i gitarze.
Autor: PAP Life
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w aktor, Dywizjon 303, Aleksander Wróbel
Ewa Pałuska-Szozda i Dariusz Poleszak z tytułem Teatralnej Kreacji Roku

Nagrody na Teatralną Kreację Roku i najpopularniejszą aktorkę i aktora przyznano na Gali kończącej 26. Olsztyńskie Spotkania Teatralne. Ewa Pałuska-Szozda i Dariusz Poleszak z tytułem Teatralnej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV