Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Grzegorz Halama: Moja praca to przyjemność

Grzegorz Halama jest aktorem kabaretowy, filmowym, teatralnym i parodystą.

Jest absolwentem technikum elektroniczno-elektrycznego w Koszalinie i studium aktorskiego L’Art Studio w Krakowie. Występuje pod szyldem „Grzegorz Halama Oklasky”.

Nakręcił w jej ramach wiele własnych krótkich form filmowych, a zagrał między innymi w filmie Robin Hood – czwarta strzała oraz jedną z głównych ról w filmie Nakręceni.

Był członkiem kabaretu Hi-Fi do zakończenia jego działalności jesienią 2003. Stał się popularny dzięki oryginalnej roli Śpiewającej Bakterii, a następnie jego parodia piosenek hip-hopowych pt. Śpiworki. Z tej piosenki pochodzi słynny tekst „Ja wiedziałem, że tak będzie”. W roku 2000 piosenka ta przez trzy tygodnie utrzymywała się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki. Z Jarosławem Jarosem przedstawiał nowy program „Żule i bandziory”. Wykreował parodystyczną postać „mało inteligentnego” Pana Józka – hodowcy drobiu z Chociul, który bardzo chętnie udziela się we wszelkich wywiadach.

Od 13 marca 2010, brał udział w programie muzycznym „Tylko nas dwoje” w którym znajdował się w gronie uczestników programu, jego partnerką i nauczycielką wokalną była Małgorzata Ostrowska. Zagrał w filmie Tymona Tymańskiego „Polskie gówno”.

Artysta odwiedził Olsztyn występując w Stand-upie w Klubie Nowy Andergrant.

 

(mszcz/łw/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wywiad, Monika Szczygło, Przy kawie
Andrzej Bober: Profesja dziennikarska ma coraz bardziej negatywne oblicze

Andrzej Bober jest dziennikarzem i publicystą. W latach 1959–1964 pracował w „Życiu Gospodarczym”, następnie do 1978 roku w „Życiu Warszawy”. Od 1979 do 1981 był dziennikarzem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV