Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
IMIENINY: Kamila, Karoliny, Roberta
EUR: 4.3036 CHF: 3.6941
USD: 3.7031 GBP: 4.8276
Logowanie
 

Najważniejsze w życiu to szukać piękna

Konie pochodzą z nieistniejącej już hodowli koni trakeńskich Państwa Barbary i Tomasza Siedlanowskich w Księżnie, fot. Tomasz Siedlanowski

„Najważniejsze w życiu to szukać piękna” – taką lekcję przekazali swoim dzieciom Państwo Barbara i Tomasz Siedlanowscy. Tak sami starają się żyć.

Na Warmię przyjechali w 1976 roku z Łodzi, gdzie od pokoleń żyli ich przodkowie, w poszukiwaniu wolności i… piękna. Znaleźli i jedno i drugie, choć wolność była trudna, a piękna trzeba było w tamtych trudnych czasach wytrwale szukać.

Przez 25 lat prowadzili Trakeńską Stajnię Księżno, która kilka miesięcy temu przestała istnieć. Ale życie, jak wiadomo, nie znosi próżni. W życiu Pana Tomasza Siedlanowskiego pojawiała się nowa pasja – fotografia. Przez pięć ostatnich lat przyglądał się swoim trakeńskim klaczom już nie tylko okiem hodowcy, ale również artysty. I znowu chodziło o piękno. To piękno jest również pielęgnowane przez Panią Barbarę w relacjach między ludźmi. Praca z nimi i dla nich jest w jej warmińskim życiu obecna od początku – od odkrywania skomplikowanej, złożonej historii tej ziemi po bycie sołtysem i współpracę z mieszkańcami.

Zapraszam do wysłuchania audycji „Małe Ojczyzny”. Alicja Kulik.

00:00 / 00:00

W Księżnie wiosną, fot. Tomasz Siedlanowski

W Księżnie jesienią, fot. Tomasz Siedlanowski

W Księżnie zimą, fot. Tomasz Siedlanowski

Barbara Siedlanowska z końmi, fot. Tomasz Siedlanowski

 

(ak/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konie, Siedlanowski
Sanatorium dla koni chce ratować kolejne zwierzęta

Sanatorium dla koni w Siemianach w powiecie iławskim chce uratować kolejne zwierzęta. Jak co roku pracownicy placówki wybierają się na targi do Skaryszewa koło Radomia. -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV