Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Amerykański gigant wyprodukuje adaptację filmową „Innych ludzi” Doroty Masłowskiej

Fot: „Najpiękniesze fajerwerki ever”, reż: Alexandra Terpińska.1000

„Innych ludzi” na podstawie własnego scenariusza wyreżyseruje Aleksandra Terpińska. Zdjęcia rozpoczną się pod koniec bieżącego roku – poinformowała Honorata Pawicka-Jaros, PR manager z Warner Bros. Entertainment Polska, który wraz z firmą Madants jest współproducentem filmu.

„Inni ludzie” to adaptacja uznanej powieści Doroty Masłowskiej z 2018 r. Od swojego wielokrotnie nagradzanego debiutu „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” w 2002 r., Masłowska pozostaje wyrazistym głosem swojego pokolenia i bezkompromisową komentatorką życia społecznego. Film wyreżyseruje Aleksandra Terpińska

– napisała Pawicka-Jaros.

Będzie to debiut fabularny Terpińskiej, której film krótkometrażowy „Najpiękniejsze fajerwerki ever” otrzymał Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 r.

Za kamerą stanie Bartosz Bieniek – operator m.in. filmów „Droga Aszera” i „Kult-film”. Za ścieżkę dźwiękową adaptacji „Innych ludzi” odpowiada jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ-ów – Auer, znany ze współpracy z Pezetem i jego wytwórnią Koka Beats.

„Inni ludzie” to dynamiczna i hipnotyzująca historia o miłości i jej braku, której akcja rozgrywa się w dzisiejszej Warszawie, a towarzyszy jej pulsujący beat hip-hopu. Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego. Ona jest znudzoną i zdesperowaną żoną, żyjącą w luksusie. On ma 32 lata i wciąż mieszka z matką w bloku, snując wizje kariery hip-hopowca i łapiąc przypadkowe fuchy. Ich relacja pozornie jest bez znaczenia. Jednak to dzięki niej zobaczą innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół

– napisano.

Producentkami filmu są Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek z firmy Madants. W 2018 r. firma ta współprodukowała film „High Life” w reż. Claire Denis z Robertem Pattinsonem i Juliette Binoche. Koproducentem filmu jest francuska firma Alcatraz („High Life”, „Sieranevada”, „Życie Adeli”).

Ekranizacja „Innych ludzi” otrzymała dotacje z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego.

Premiera kinowa „Innych ludzi” jest zaplanowana na rok 2020. Za dystrybucję kinową będzie odpowiadać  Warner Bros. Entertainment Polska.

 

Ł.A/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Festiwal Varmia Musica już po raz piętnasty gości w Lidzbarku Warmińskim

To już 15 lat festiwalu Varmia Musica i Varmia Musica Academia w Lidzbarku Warmińskim. Znakomici polscy i zagraniczni wykładowcy i wykonawcy do godzin popołudniowych uczą studentów,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV