DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Andrzej Jewniewicz: Asia ma smykałkę do gry kombinacyjnej

Joanna Wołosz, fot. Jacek Żukowski

Elblążanka Joanna Wołosz została siatkarską Mistrzynią Włoch. Jako kapitan i mózg zespołu poprowadziła IMOCO Conegliano po złoto. Została też uhonorowana nagrodą MVP za finały.

Trzy lata temu, kiedy także grała we Włoszech w Yamamay Busto Arsizio weszła do finałów, ale mistrzostwa wtedy nie zdobyła. Wróciła wówczas do kraju, gdzie dwa razy z Chemikiem Police wywalczyła Mistrzostwo Polski. Ostatnio była też kapitanem reprezentacji narodowej, w której występuje od 2010 roku.

Wszystko zaczęło się w Elblągu, gdzie w MKS Truso talentem 11-letniej Joanny Wołosz zajął się trener Andrzej Jewniewicz

00:00 / 00:00

Na początku był jeden poważny problem z Asią. Bardzo fajnie przyjmowała zagrywkę i atakowała. Na pewno była bardzo wszechstronną zawodniczką i na początku skłaniała się bardziej ku atakowi. Jednak ja namawiałem ją na rozegranie. Na początku swojej siatkarskiej kariery miała zaledwie metr 59,5 cm. Zapytałem wtedy, na jakim ona chce grać w poziomie. Odpowiedziała – w reprezentacji Polski. Wtedy właśnie podpowiedziałem jej pozycję rozgrywającej. A później okazało się, że zaczęła rosnąć i w ciągu roku skoczyła prawie 9 centymetrów, także jej warunki fizyczne troszeczkę się zmieniły. To rozegranie już pozostało i myślę, że z pożytkiem dla niej. Zawsze twierdziłem, że Asia jest stworzona do gry kombinacyjnej – wybierać takie nieschematyczne rozwiązania. Widać to po jej grze

– przyznał trener Jewniewicz.

Autor: Mira Stankiewicz
Redakcja: K. Piasecka

Więcej w siatkówka, Joanna Wołosz
Elblążanka Joanna Wołosz z tytułem mistrzyni Włoch. Jej zdjęcie wykonane po finale podbija Internet

Pochodząca z Elbląga Joanna Wołosz - siatkarską mistrzynią Włoch. Jej Imoco Volley Conegliano w czwartym meczu finałowym Serie A pokonało zespół Katarzyny Skorupy - Gorgonzolę Novara...