Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
IMIENINY: Antonii, Ignacego, Wiktora
EUR: 4.2449 CHF: 3.6914
USD: 3.6004 GBP: 4.7889
Logowanie
 

Andrzej Karski: dochody z 1% pozwalają rozwijać skrzydła PCK

Andrzej Karski, dyrektor olsztyńskiego PCK. Fot. Katarzyna Piasecka

Styczeń to czas rozliczeń podatkowych. Pamiętajmy o tym, że każdy z nas może przekazać 1% swojego podatku na działalność dowolnej Organizacji Pożytku Publicznego. Część decyduje się wspomagać lokalne stowarzyszenia. Namawiał do tego Andrzej Karski, dyrektor olsztyńskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, gość Mai Kwiatkowskiej i Marka Michalskiego w Bliższych Spotkaniach Polskiego Radia Olsztyn.

Z pieniędzy z 1% podatku korzysta również PCK. Andrzej Karski podkreślał, że w zeznaniu podatkowym można wskazać szczegółowy cel, na który mają zostać przeznaczone pieniądze. W przypadku PCK to m.in. klub honorowych dawców krwi i wolontariacka grupa ratownicza. Te osoby potrzebują przede wszystkim specjalistycznego sprzętu, który szybko się zużywa. Nie tylko pomagamy, ale również edukujemy – organizujemy olimpiady i potrzebujemy pieniędzy na konkursowe nagrody – dodaje dyrektor olsztyńskiego PCK. Najwięcej jest tych podatników, którzy mają niskie przychody, więc ich 1% wynosi mniej więcej od 15 do 20 złotych. Najcenniejsze są więc kontakty z większymi firmami – tłumaczy Andrzej Karski.

Posłuchaj całej rozmowy Mai Kwiatkowskiej i Marka Michalskiego z Andrzejem Karskim

Andrzej Karski

 

 

 

(kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w podatek, 1, pck
Ring polityczny-spalarnia odpadów, dezubekizacja, stopa wolna od podatku i OFE

Goście Polskiego Radia Olsztyn rozmawiali o tym, czy w stolicy Warmii i Mazur powinna powstać spalarnia odpadów, o obniżeniu emerytur i rent byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV