Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Kobylarz: Do jesiennych wyborów wiele się jeszcze wydarzy. Kukiz’15 jest potrzebny w Sejmie

Andrzej Kobylarz poseł Kukiz 15′ z Elbląga, fot. Mira Stankiewicz

– Mamy mnóstwo dobrych projektów, które nie zostały wdrożone w życie – przekonywał w Porannych pytaniach elbląski poseł Kukiz’15 Andrzej Kobylarz.

W ten sposób odniósł się do słabego wyniku jego ugrupowania w eurowyborach oraz do obecności ruchu na polskiej scenie politycznej w niedalekiej przyszłości.

Mamy naprawdę fajną ekipę. Myślę, że obywatele będą chcieli, żebyśmy reprezentowali ich środowisko. Uważam, że do jesieni jeszcze dużo się wydarzy, Kukiz 15′ jest potrzebny w Sejmie.

– mówił poseł Andrzej Kobylarz.

Ugrupowanie Kukiz’15 w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego znalazło się pod progiem wyborczym uzyskując 3,69% głosów.

Jarosław Kaczyński miał zaproponować Pawłowi Kukizowi wspólne listy wyborcze w wyborach do  sejmu. Lider ruchu mówił o tym dwa dni temu w mediach. Podkreślił jednak, że kierownictwo PiS nie wyraża zainteresowania rozwiązaniami, które on proponuje.

Rozmowę Pawła Kukiza z Jarosławem Kaczyńskim skomentował Andrzej Kobylarz:

Trzy i pół roku próbuje nam się wmawiać, że jesteśmy przystawką PiS-u, cała wypowiedź też nie była w takim kontekście. Paweł Kukiz powiedział, że pójdzie do wyborów z każdym, kto podpisze deklarację, o których mówimy. Wpływ obywateli na państwo musi być dużo większy, poprzez np. referenda raz w roku. O ważnych sprawach powinni decydować Polacy.

Wybory do sejmu i senatu odbędą się jesienią tego roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Andrzejem Kobylarzem

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, Jarosław Kaczyński, kukiz15, Andrzej Kobylarz, Paweł Kukiz
Mija 30 lat od wyborów do sejmu kontraktowego. Na Ziemi Elbląskiej zaczęła się parlamentarna kariera Jarosława Kaczyńskiego

Poseł Edmund Krasowski, senatorowie Antoni Borowski i Jarosław Kaczyński - to była reprezentacja Ziemi Elbląskiej, wybrana do kontraktowego parlamentu 4 czerwca 1989 roku. 30 lat temu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV