Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Kobylarz: JOW-y mamy w sercu i głośno o nich mówimy

Andrzej Kobylarz (Kukiz’15). Fot. Łukasz Węglewski

– JOW-y są elementem, który przyczyniło się do powstania Kukiz’15. Zmiany ordynacji, które chce przeprowadzić PiS to policzek do nas. – powiedział w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn poseł ugrupowania Kukiz’15 Andrzej Kobylarz.

W czwartek odbyło się posiedzenie sejmowej komisji gospodarki wodnej, do której należy. Sporo uwagi poświęcono budowie drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym poprzez przekop Mierzei Wiślanej. Obecna na posiedzeniu komisji przedstawicielka organizacji pozarządowej – Ewa Podlesińska w Polskiego Klubu Ekologicznego – zgłosiła sprzeciw wobec tej inwestycji, tłumacząc, że ma ona przebiegać przez tereny cenne przyrodniczo.

– Ingerencja w przyrodę na pewno nie będzie zakłócona na tyle, żeby podnosić jakieś larum. Ekolodzy mają dużo do powiedzenia podczas takich inwestycji. Ja bym zadał pytanie komu na tym zależy, kto za tym stoi, kto opłaca takich ludzi.

Andrzej Kobylarz dodał, że w pełni popiera inwestycję, ale jest zaniepokojony słowami ministra gospodarki morskiej Marka Gróbarczyka dotyczące tempa przekopu Mierzei Wiślanej.

Prawo i Sprawiedliwość chce, by prezydenci, burmistrzowie i wójtowie mogli pełnić swoje funkcje przez tylko dwie kadencje. Takie są propozycje zmiany ordynacji wyborczej. PiS przy okazji chce likwidować jednomandatowe okręgi wyborcze w miastach, które nie są siedzibami powiatów. – Będziemy dalej pracować i namawiać ludzi, żeby wspierali nasze działania związane z JOW-ami. – podkreślił poseł Kukiz’15.

Poseł Kobylarz odniósł się również do sprawy medycznej marihuany. Po roku od złożenia w Sejmie projekt ustawy legalizującej medyczną marihuanę został skierowany do drugiego czytania. Jednak po poprawkach PiS wisi widmo wycofania projektu z obrad. Andrzej Kobylarz uważa, że lek powinien być dostępny dla potrzebujących.

– Zostało udowodnione, że w Polsce można w instytutach hodować leczniczą marihuanę i przerabiać ją na olej. Uczestniczyłem w m.in. spotkaniach z rodzicami, które mają chore dzieci i dziś wiem, że ten lek pomaga. Należy walczyć o tych ludzi, o ich godność. 

…………………………..

Do wysłuchania rozmowy z Andrzejem Kobylarzem zaprasza Marek Lewiński

00:00 / 00:00

…………………………..

(mlew/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, Poranne Pytania, kukiz15
Leonard Krasulski: niepokoją mnie opóźnienia związne z budową kanału przez Mierzeję Wiślaną

Jako Polska jesteśmy potrzebni innym i wydaje mi się, iż wizyta kanclerz Niemiec w Polsce była bardziej potrzebna Angeli Merkel niż nam – mówił w Porannych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV