Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Maciejewski: Niedługo ogłosimy kandydatów w wyborach samorządowych. Konkurencja może mieć z tym mały problem

Poseł Kukiz 15′ Andrzej Maciejewski. Fot. A. Dybcio

Mamy jeszcze detale do dopracowania, szczególnie w mniejszych okręgach. Nasi kandydaci w wyborach muszą być przede wszystkim wiarygodni, pokazujący swoją osobą markę i osiągnięcia – powiedział w Porannych pytaniach Andrzej Maciejewski, poseł Kukiz 15’ oraz przewodniczący sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.

W Wichrowcu niedaleko Nidzicy prywatny przedsiębiorca chce stworzyć dużą fermę indyczą. Mieszkańcy i lokalny samorząd są przeciwni. W sprawę zaangażował się także poseł Maciejewski:

Chciałbym wesprzeć mieszkańców. Jako poseł mam prawo interweniować. Coraz częściej dostaję prośby w kwestiach właśnie ferm, które mają być budowane w okolicach wsi i osad. Przyglądam się temu bacznie. Jeżeli ktoś chce budować fermę w środku wioski, to w pierwszej kolejności poczuwam się do odpowiedzialności, żeby interweniować. Wójt jest w tego typu sytuacjach bezradny, tak samo rada. Fakt pojawienia się posła, często niesie za sobą pozytywne skutki. Nie chodzi tutaj o zniechęcenie inwestora. Fermy były, są i będą. Jednak szanujmy się. Kiedy mamy wieś, a w najbliższym otoczeniu budowana jest ferma, wtedy jest to już inna sytuacja.

Pojawiły się informacje, że samorządy mogłyby mieć udział we wpływach z podatku VAT. Byłby to dla nich dodatkowy zastrzyk gotówki. Andrzej Maciejewski uważa, że jest to realne: – Jeżeli będzie wola polityczna oraz będą trwały realne prace, takie prawo może się pojawić.

Wielkimi krokami zbliża się wybory samorządowe. Na jakich płaszczyznach skupią się politycy Kukiz 15’ na Warmii i Mazurach?

Głównym założeniem, jakie otrzymałem jako pełnomocnik na nasz region, jest sejmik. Tutaj listy są już przygotowane. W następnej kolejności skupiamy się na wyborach prezydenckich oraz do rady miasta w głównych miastach, czyli w Olsztynie i Elblągu. W tych kwestiach wszystko jest dopięte. Mamy jeszcze detale do dopracowania, szczególnie w mniejszych okręgach. W ostatni piątek omawialiśmy jeszcze sejmikowe „jedynki”. Idziemy zgodnie z harmonogramem, będziemy się jednak zastanawiać, czy nie wystawić kandydatów w miastach powiatowych. Czekamy na podanie dokładnego terminu wyborów. Nasi kandydaci muszą być przede wszystkim wiarygodni, pokazujący swoją osobą markę i osiągnięcia. Po ich ogłoszeniu, nasi konkurenci będą mieli z tym mały problem

– podkreślał poseł Kukiz 15′.

Czy Andrzej Maciejewski wystartuje w wyborach na prezydenta Olsztyna? – Bądźmy cierpliwi, wkrótce wszystko będzie jasne – zakończył polityk.

Posłuchaj rozmowy z Andrzejem Maciejewskim

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Andrzej Maciejewski, wybory samorządowe, kukiz 15, ferma indyków
Czy PiS przejmie sejmiki? Sondaże są jednoznaczne

Prawo i Sprawiedliwość prowadzi w wyborach do 12 z 16 sejmików wojewódzkich, w tym w województwie warmińsko-mazurskim – wynika z wielkiego sondażu przeprowadzonego przez IBRIS dla...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV