Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Maciejewski: Są pewne wątpliwości, jeśli chodzi o przygotowania do wyborów

Andrzej Maciejewski, poseł Kukiz’ 15. Fot. A. Podbielska

Nikt nie jest w stanie wykluczyć ataku hakerskiego. Wiele państw wróciło do systemu wyborów na kartce papieru. Systemy komputerowe nie dają 100% pewności, co wynika z ułomności technicznych – komentował przygotowanie do wyborów samorządowych poseł Kukiz 15’, Andrzej Maciejewski. Ponadto, gość Porannych pytań odniósł się do ostatnich zmian w sądownictwie.

Małgorzata Gersdorf jest sędzią w stanie spoczynku – powiedział rzecznik prezydenta, Krzysztof Łapiński i dodał: – Uchwała sędziów Sądu Najwyższego uznających ją nadal za pierwszą prezes SN nie ma mocy prawnej. Andrzej Maciejewski nie zgadza się z tym stanowiskiem.

Według konstytucji kadencja wciąż trwa. To co wyrabia jednak dziś pani prezes, jest to samoobrona do kwadratu. Według mnie zachowuje się jak rasowy polityk, który zaczyna uprawiać swoje partyjne wojenki. To, co mówiła ostatnio, jest przykładem m.in. jej etycznych braków. Tak nie zachowuje się osoba, która mówi o sobie: I prezes Sądu Najwyższego. Jestem za tym, aby każdy polityk w parlamencie przeszedł badania psychiatryczne. Chodzi o profesjonalne podejście

– zaznaczał poseł Kukiz 15’.

Komisja Rządu i Samorządu Terytorialnego oceniała stan przygotowania do wyborów samorządowych. – Takie zestawienie jest robione co miesiąc – komentuje Andrzej Maciejewski:

Mamy czas do 15 sierpnia. Liczba urzędników również została zweryfikowana. Dzięki naszym naciskom wiele spraw udało się dopracować. Przygotowania do wyborów oceniam tak samo, jak Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze. Są pewne wątpliwości. Na przykład nikt nie jest w stanie wykluczyć ataku hakerskiego. Wiele państw wróciło do systemu wyborów na kartce papieru. Systemy komputerowe nie dają 100% pewności, co wynika z ułomności technicznych. Wierzę, że od przynajmniej ostatniego półrocza, minimalizujemy ułomności prawa, które i tak będzie trzeba poprawiać po wyborach samorządowych. Mnie martwi to, co zapowiada się w nowej ordynacji wyborczej do Eurowyborów i do wyborów krajowych.

Posłuchaj rozmowy z Andrzejem Maciejewskim

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Andrzej Maciejewski, wybory samorządowe, kukiz 15, Sąd Najwyższy
Jerzy Małecki: Kończymy już ustalanie list wyborczych. Czekamy tylko na sygnał od pana premiera i ruszamy do boju

Jerzy Małecki jest koordynatorem Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 35 w Olsztynie. Oznacza to, że przygotowuje listy na zbliżające się wybory samorządowe...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV