Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
IMIENINY: Bogusława, Gracjana, Laury
EUR: 4.2134 CHF: 3.6137
USD: 3.574 GBP: 4.7717
Logowanie
 

Andrzej Maciejewski skrytykował przygotowany przez PiS projekt zmian w Kodeksie wyborczym

Andrzej Maciejewski – poseł Kukiz’15

Posłowie rozpoczęli prace nad nowelizacją prawa dotyczącego wyborów samorządowych. Omawiają dwa projekty – Prawa i Sprawiedliwości oraz ruchu Kukiz’15. Według warmińsko-mazurskiego posła ruchu Kukiz’15 projekt PiS zawiera rozwiązania „zabijające obywatelskość”.

Poseł Maciejewski mówił, że ustawa PiS „ma formułę jabłuszka, które na zewnątrz jest bardzo ładne, kształtne, ale w środku zawiera truciznę.

 Andrzej Maciejewski

Przedstawiciel Kukiz’15 pytał też, ile będzie kosztowało utrzymanie komisarzy wyborczych, których powołanie przewiduje ustawa oraz zmiana systemu komputerowego obsługującego wybory. Krytykował także zniesienie głosowania korespondencyjnego.

Posłowie ugrupowania Pawła Kukiza w swoim projekcie proponują między innymi wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do rad powiatów, rad miast na prawach powiatu oraz do sejmików województw.

Uzasadniając projekt nowelizacji złożonej przez ruch Kukiz’15, poseł Andrzej Maciejewski mówił, że wyborcy czują się oszukani przez partie polityczne, zasiadające w samorządach od 27 lat. Jego zdaniem, brak zaufania obywateli do polityków objawiał się rosnącą liczbą oddawanych głosów nieważnych w kolejnych wyborach.

Autor: K. Kantor/ IAR
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w projekt, Andrzej Maciejewski, wybory samorządowe
Poseł Maciejewski postawił ultimatum olsztyńskiej spółce MPEC

Jeśli olsztyński MPEC nie ujawni dokumentów, może spodziewać się interwencji poselskiej. Takie ultimatum padło z ust warmińsko-mazurskiego posła Kukuz 15, Andrzeja Maciejewskiego podczas konferencji prasowej. Parlamentarzysta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV