Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Maciejewski: Wszystkie siły polityczne wystawiły gigantów w eurowyborach. Liczymy na 3-4 mandaty w skali kraju

Andrzej Maciejewski. Fot. Przemysław Getka

Startuję do Europarlamentu, choć szanse na mandat wydają się niewielkie – przyznał w Porannych pytaniach poseł Kukiz’15 Andrzej Maciejewski.

Kandyduje on w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim i nie liczy, że ktoś z jego listy w tym okręgu dostanie się do Europarlamentu:

Wszystkie siły polityczne wystawiły gigantów. Musimy wykonać wielka pracę, aby liczyć na 3-4 mandaty w skali kraju. Jednak nic nie zdobędziemy, jeśli nie przekroczymy 5 % poparcia.

Andrzej Maciejewski przekonywał także, że ludzie, którzy odeszli z Kukiz 15, nie zaszkodzą ugrupowaniu podczas wyborów. O mandaty starają się jego dawni klubowi koledzy, którzy odeszli z klubu – to Piotr Liroy Marzec czy Marek Jakubiak, startujący z listy Konfederacji, skupiającej m.in. partię KORWiN czy Ruch Narodowy. Według posła Maciejewskiego ta lista nie jest jednak konkurencją dla Kukiz’15:

Te rozłamy paradoksalnie nas wzmacniają, a nie osłabiają. Daje to jednocześnie klarowną pozycję zarówno dla nich, jak i dla nas. Teraz nie ma wątpliwości, gdzie są Narodowcy, gdzie grupa Korwina, a gdzie grupa Marka Jakubiaka.

Wybory do Europarlamentu odbędą się w Polsce 26 maja.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Andrzejem Maciejewskim

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV