Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Zakrzewski: problem kolejek do lekarzy, to głównie problem organizacyjny

Andrzej Zakrzewski, fot. A. Socha

Co z kompetencjami lekarza rodzinnego? Według niektórych, należałoby zmniejszyć jego kompetencje, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na lekarzy – specjalistów. Innego zdania jest szef Warmińsko-Mazurskiego NFZ Andrzej Zakrzewski, gość Radia Olsztyn.

Dyrektor olsztyńskiego oddziału NFZ Andrzej Zakrzewski odpowiadał na pytania słuchaczy Radia Olsztyn.

Płacimy, a nie mamy dostępu do lekarza – do tego głównie sprowadzały się zarzuty słuchaczy wobec systemu opieki zdrowotnej.

Słuchacz był zmuszony wziąć  4 tys. złotych kredytu, by zrobić zabieg w prywatnej klinice okulistycznej. W szpitalu wojewódzkim na taki zabieg czekałby 4 lata, a w miejskim 3 lata, natomiast w prywatnej klinice czekał 2 dni.

Dyrektor Zakrzewski odpowiedział, że rocznie wykonuje się w województwie warmińsko-mazurskim 4 tys. zabiegów związanych z zaćmą. W województwie jest 7 ośrodków, a w Olsztynie – 3, które wykonują ten zabieg.

Drugi słuchacz ma problem z ostrogą piętową, zostanie przyjęty we wrześniu przyszłego roku, więc lekarz do tego czasu powinien mu wydać zwolnienie lekarskie. Czy nie lepiej, żeby dostał te pieniądze i poszedł do prywatnej kliniki?

Dyrektor Zakrzewski apelował, by w takich sytuacjach zwracać się do NFZ, który wskaże specjalistę. – Problem kolejek do lekarzy specjalistów jest głównie problemem organizacyjnym, a nie braku lekarzy – stwierdził gość Porannych Pytań.

W 2014 roku NFZ planuje wydać na opiekę zdrowotną ponad 63 miliardy złotych. (Karp/as)

Z Andrzejem Zakrzewskim rozmawia Leszek Cimoch:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w NFZ
Pieniądze z rezerwy NFZ popłyną do szpitali

Prawie 23 miliony złotych z rezerwy Narodowego Funduszu Zdrowia trafi do szpitali i poradni na Warmii i Mazurach. Placówki, w których skończyły się już pieniądze na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV