Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Dereszowska: dawanie dobra sprawia ogromną przyjemność

Fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

 

 Anna Dereszowska  pomaga opuszczonym i osieroconym dzieciom, jest ambasadorką  Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Stowarzyszanie pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Wioska SOS to osiedle 12-14 domów. W każdym z nich mieszka Rodzina SOS, którą tworzą Rodzice SOS – może to być małżeństwo lub osoba samotna – oraz od 6 do 8 powierzonych ich opiece dzieci. W Polsce stowarzyszenie prowadzi 4 Wioski SOS: w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie. Ambasadorką tego projektu jest Anna Dereszowska.

„Ten projekt to kilkaset dzieci pozostających pod opieką rodziców zastępczych. To również setki dzieci, teraz już osób dorosłych, które dzięki wsparciu i miłości, które otrzymały w wioskach normalnie funkcjonują, pracują, sami często są rodzicami i wciąż wracają do wiosek, odwiedzając swoich Rodziców SOS” – opowiada nam Anna Dereszowska.

Dlaczego ta znana aktorka chce pomagać innym? „To z jednej strony rodzaj pewnego obowiązku. A z drugiej strony to jest jakaś egoistyczna potrzeba sprawienia też sobie radości. Bo naprawdę dawanie dobra sprawia ogromną przyjemność. Zobaczyć uśmiech na twarzach osób, którym niesiemy pomoc, albo chociażby, które uściskamy, jest bezcenny” – wyjaśnia.

Aktorka ubolewa, że część jej sławnych znajomych nie mówi głośno o pomocy, którą niosą. „Jeśli mówimy o tym głośno, to wielka jest szansa na to, że inni nasz apel usłyszą i również będą pomagać” – argumentuje.

Autor: A. Grabarczuk (PAP Life)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, Anna Dereszowska
Olsztyńscy strażacy szkolili swoje umiejętności na zamarzniętym jeziorze Krzywym

Ratownictwo na lodzie to często narażanie także swojego życia, dlatego strażacy z Olsztyna trenują, jak bezpiecznie prowadzić takie akcje. Na jeziorze Krzywym regularnie organizowane są szkolenia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV