Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Wasilewska kandydatem PO w wyborach prezydenta Olsztyna

Anna Wasilewska. Fot. Łukasz Węglewski

Anna Wasilewska jest kandydatem Platformy Obywatelskiej w zbliżających się wyborach prezydenta Olsztyna.

Potwierdził to przewodniczący rady powiatu olsztyńskiego partii Jan Tandyrak. Jak powiedział, rozmowy z byłą wiceprezydent Olsztyna, a obecną wicemarszałek województwa trwały od dawna.

00:00 / 00:00

Teraz kandydaturę musi zatwierdzić zarząd powiatu i rada powiatu. Ma to nastąpić do 4 września br.

Anna Wasilewska od wielu miesięcy oficjalnie zaprzeczała, że zamierza wziąć udział w wyborach na stanowisko prezydenta Olsztyna. Ostatecznie dała się jednak namówić władzom Platformy. Jak twierdzi zamierzała dalej pracować w zarządzie województwa tak jak przez ostatnie 4 lata, gdyż praca ta była dla niej ważna i wartościowa oraz dająca absolutną satysfakcję.

00:00 / 00:00

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z ANNĄ WASILEWSKĄ

Obok Anny Wasilewskiej, udział w wyborach już zapowiedzieli: obecny prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i wiceprzewodniczący sejmiku województwa, kandydat SLD Andrzej Ryński. Wybory samorządowe w Polsce mają się odbyć 16 listopada br. Kandydatów można zgłaszać najpóźniej na 30 dni przed datą rozpisania wyborów. (KK/as)

Posłuchaj relacji Krzysztofa Kaszubskiego:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Paliła się indycza ferma

Biegli szacują straty po potężnym pożarze zabudowań gospodarczych w Wirwajdach niedaleko Ostródy. Ogień wybuchł w środę 20 sierpnia przed 16.00, a 12 zastępów strażaków gasiło go...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV