Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Wasilewska: mamy środki na naukę pływania w szkołach

członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Anna Wasilewska, fot. A. Socha

Zarząd województwa warmińsko-warmińskiego otrzyma z ministerstwa sportu środki na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych.

Teraz trzeba przekonać rodziców, by ich dzieci chciały aktywnie spędzać czas – powiedziała Radiu Olsztyn członek zarządu województwa Anna Wasilewska, – żeby nie wypisywali swoim dzieciom zwolnienia z wuefu.

Po piłkarzach przychodzi czas na pływaków. Rząd zachęca samorządy, by brały udział w programie powszechnej nauki pływania pod nazwą ,,UMIEM PŁYWAĆ” i daje na to pieniądze. Program ma być realizowany w klasach III szkoły podstawowej w formie zajęć pozalekcyjnych. Rusza w marcu przyszłego roku.

Do projektu muszą włączyć się także gminy – zaznacza Anna Wasilewska.

Kolejny program, do którego zachęca samorząd województwa to program pod nazwą „Mały mistrz”. W sumie na 3 nowe projekty sportowe, samorząd województwa ma do rozdania około 800 tysięcy złotych. Najwięcej pieniędzy zostanie przeznaczonych na pływanie – 400 tysięcy zł., 240 tysięcy zł. na „Multisport” i 150 tys. zł. na „Małego Mistrza”. (as)

 Z Anną Wasilewską rozmawia Krzysztof Kaszubski:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Wasilewska
Młodzi sportowcy spisali się na medal

Sześć medali, w tym jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe, zdobyli młodzi taekwondziści z AZS UWM Olsztyn na zawodach o puchar ambasady koreańskiej. W konkurencji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV