Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Wasilewska o kandydatce PO w wyborach prezydenckich: Ma dobrą energię i wyczucie polityczne

– PiS tylko czeka, żeby otworzyć furtkę do zmiany konstytucji – twierdzi Anna Wasilewska z Platformy Obywatelskiej, która była gościem Porannych pytań Radia Olsztyn. W ten sposób odniosła się do próby odwołania Mariana Banasia z funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Posłanka skomentowała też wynik prawyborów prezydenckich w PO. 

Anna Wasilewska mówiła, że PiS nie może liczyć na głosy Platformy i musi samodzielnie uporać się z odwołaniem szefa NIK.

Prezes Jarosław Kaczyński i PiS mają siłę sprawczą, powinni spowodować, aby Marian Banaś zrezygnował sam. Skoro są tacy mocni, powinno to działać w obie strony: przy powoływaniu, jak i przy odwoływaniu.

Wczoraj o rozsądek i poczucie odpowiedzialności do prezesa Najwyższej Izby Kontroli zaapelował prezydent Andrzej Duda.

Jak nieoficjalnie podał Dziennik Gazeta Prawna, Centralne Biuro Antykorupcyjne ustaliło, że Marian Banaś posiada pieniądze, z których nie umiał wytłumaczyć się przed służbami, a jego oświadczenia majątkowe zawierają luki. Według informacji wydania największe zastrzeżenia wzbudziła kwota dwustu tysięcy złotych przechowywanych w domu przez prezesa NIK.

Anna Wasilewska podkreślała również, że Małgorzata Kidawa-Błońska sprawdzi się jako prezydent. Przypomnijmy, w Platformie przeprowadzono ostatnio prawybory prezydenckie. Oprócz Kidawy-Błońskiej o oficjalną kandydaturę na urząd prezydenta ubiegał się też prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. – Głosowałam na Małgorzatę Kidawę-Błońską m.in. dlatego, że potrafi odpowiadać nawet na najtrudniejsze pytania – mówiła Anna Wasilewska.

Otwiera serca Polaków przy bardzo trudnych rozmowach. Ma w sobie dobrą energię. Uważam, że całościowo jest najlepszą kandydatką, ma duże wyczucie polityczne.

Podczas konwencji w Warszawie Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej podjęła również decyzję w sprawie harmonogramu wyboru przewodniczącego partii. Pierwsza tura głosowania odbędzie się 25 stycznia. Grzegorz Schetyna nie ogłosił jeszcze, czy będzie ubiegał się o reelekcję.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Anną Wasilewską

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odwołanie, nik, Anna Wasilewska, wybory prezydenckie, video, Małgorzata Kidawa-Blońska, Centralne Biuro Antykorupcyjne
Czesław Jerzy Małkowski: Prokurator, zamiast kasacją, powinien zająć się sprawą fałszywych zeznań

Prokuratura powinna teraz zająć się sprawą fałszywych zeznań – powiedział w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Czesław Jerzy Małkowski. W ubiegłym tygodniu Sąd Okręgowy w Olsztynie uniewinnił...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV