Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Wasilewska o zmianach w PO: Młodsze pokolenie chce przejąć stery. Należy im to umożliwić

Anna Wasilewska

Dzisiaj mija termin zgłaszania kandydatów w wyborach na przewodniczącego PO – powiedziała w Porannych pytaniach Radia Olsztyn posłanka Platformy Obywatelskiej Anna Wasilewska.

Posłanka Wasilewska powiedziała, że czeka na to, jaką decyzję podejmie Grzegorz Schetyna, który jeszcze nie zgłosił swojej kandydatury:

Wiadomo, że należałoby wprowadzić zmiany w Platformie. Są ludzie młodzi, pokolenie 40-latków. To energiczne osoby, które chcą pracować i wziąć stery w swoje ręce. Myślę, że należy im to umożliwić.

Anna Wasilewska dodała, że ciężko jest w tej chwili znaleźć ideał, jeśli chodzi o kandydata na szefa PO. Posłanka przypomniała, że Donald Tusk także nie był od początku akceptowany przez wszystkich członków partii.

Musimy pamiętać, że Donald Tusk również uczył się przez wiele lat, zanim doszedł do swojej najwyższej pozycji. Uważam, że młode osoby – mówię tutaj o Bartku Arłukowiczu, Borysie Budce, Joannie Musze – powinny dostać swoją szansę. Zmiany są potrzebne, sama jestem ciekawa, kto wygra te wybory. To będzie demokratyczne głosowanie, każdy z nas ma jeden głos.

Swoją gotowość do startu w wyborach już zdeklarowali: Borys Budka, Joanna Mucha, Bartosz Arłukowicz i Bogdan Zdrojewski. Pierwsza tura wyborów odbędzie się 25 styczna. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska poparcia 50% plus jeden głos, druga tura odbędzie się 8 lutego.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Anną Wasilewską

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Platforma Obywatelska, Bogdan Zdrojewski, Anna Wasilewska, Borys Budka, wybory na przewodniczącego, Joanna Mucha
Janusz Cichoń: To się nie powinno zdarzyć, mam nadzieję, że to ostatnia tego typu wpadka

Mogę dołączyć do przeprosin Grzegorza Schetyny - mówił w Porannych pytaniach poseł PO Janusz Cichoń. Chodzi o wczorajszą nieobecność części posłów opozycji podczas głosowania nad tzw....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV