Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anonimowo łatwiej się hejtuje

Będąc anonimowym w sieci, mniej można bać się konsekwencji, a co za tym idzie – łatwiej wyrażać negatywne komentarze. „Stąd taka popularność, taka fala hejtu” – mówi psycholog Magdalena Chorzewska.

Dlaczego, kiedy kupimy bluzkę, która okazała się dobra jakościowo albo kiedy zjemy coś, co wybitnie nam smakowało, nie pochwalimy się tym w sieci, a kiedy bluzka rozejdzie się po trzech praniach, a kolacja zjedzona na mieście nam zaszkodziła śpieszymy z wyrażeniem negatywnej opinii? Jak przekonuje psycholog Magdalena Chorzewska, często jest to zasługa anonimowości w sieci, która ułatwia nam wyrażanie krytyki.

„Kiedyś nie było takiej łatwej dostępności do wyrażania opinii – mam na myśli przestrzeń publiczną. Dały nam to dopiero media społecznościowe. W związku z tym, często takie roszczeniowe osoby chętnie i w łatwy sposób mogą krytykować i to robią” – mówi Chorzewska.

Psycholog zauważa, że zwłaszcza w dzisiejszych czasach dobrze jest ćwiczyć w sobie wdzięczność. „Dlaczego po smacznej kolacji po prostu nie doceniać kunsztu kucharza czy serwisu jaki mamy, bo kelnerka w restauracji nie jest służącą – ona tam pracuje i my możemy ją docenić napiwkiem albo chociażby dobrym słowem” – kwituje.

Autorka: P. Persa (PAP Life)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w komentarz, internet, opinia
Przez internet sprzedawał artykuły komputerowe, których nie zamierzał wysłać. Wydała go mieszkanka Olsztyna

Na fałszywych aukcjach internetowych sprzedawał artykuły komputerowe. 18-letni oszust został namierzony i zatrzymany w Białymstoku przez olsztyńskich policjantów. W jeden dzień zdążył oszukać trzy osoby na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV